Dünya su gününde 400 litre atık yağ toplandı

- Yorumlar

Kartal Belediyesi’nin atık yağ toplama günü ilan ettiği 22 Mart Dünya Su Günü’nde, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde 400 litre atık yağ toplandı.

Kartal’da bulunan okullar ve vatandaşlar, Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün, 22 Mart Dünya Su Günü’nü atık yağ toplama günü ilan ederek vatandaşlara, atık yağlarını biriktirerek Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde teslim etmeleri için yaptığı çağrıya kayıtsız kalmadı.

Kartal Belediyesi’nin, 22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla düzenlediği etkinliğe katılan okullar ve vatandaşlar, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde toplam 400 litre atığı teslim etti. Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars, atık yağ toplayarak Kartal Belediyesi’ne teslim eden ve örnek bir çevre bilinci sergileyen Hasan Ferruh Özgen Anadolu Lisesi, Zekeriye Güçer İlkokulu, Reyhan Çiçekleri Anaokulu, Cevizli Ortaokulu ve Kartal Belediyesi Atalar Merkez Kreş öğrencilerine teşekkür etti. Kars, “Kartal Belediyesi olarak 2009 yılından bu yana yani 7 yılda 641 bin litre bitkisel atık yağ topladık. 1 litre atık yağın 1 milyon litre suyu kirlettiği bilindiğine göre 7 yılda 641 milyon ton suyun kirlenmesini engelledik. Özellikle çocukların çevreye duyarlı bireyler olarak yetişmesine katkıda bulunmak için çalışmalarımız devam edecek” dedi.

????

????

????

????

x