Kumbaralarda biriken kitap ve oyuncaklar ihtiyaç sahipleriyle buluşuyor

- Yorumlar

Kartal Belediyesi; ilçe geneline yerleştirdiği kumbaralardan topladığı oyuncak ve kitapları, köy okullarında eğitim gören çocuklarla buluşturmaya devam ediyor.

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün “Kitaplar Kartal’dan Okuması Sizden” sloganı ile başlattığı proje, büyük ilgi görüyor. Kartal halkı tarafından yeniden değerlendirilmek üzere bırakılan roman, hikâye, öykü ve masal kitapları çeşitli il, ilçe ve köy okullarına gönderilerek eğitime destek veriliyor. Kampanya kapsamında binlerce kitap ve oyuncak ihtiyaç sahiplerini buldu.

İhtiyacı olan çocuklar kitap ve oyuncakla buluşurken doğa da korunuyor

Proje kapsamında Kartal’ın 8 farklı noktasındaki “Oyuncak ve Kitap Kumbaraları”nda biriktirilen ürünlerden kullanılabilecek durumda olanlar ihtiyaç sahiplerine verilirken kullanılamayacak olanlar ise geri dönüşüme kazandırılıyor.

Kartal Belediyesi, örnek teşkil eden kitap paylaşım projesi ile hem doğayı koruyor, hem de ihtiyacı olan çocukları kitap ve oyuncaklarla buluşturuyor. Proje kapsamında; Bingöl Merkez Ortaokulu, Sivas İmranlı Çok Programlı Anadolu Lisesi, Kocaeli Darıca Anadolu Lisesi başta olmak üzere Anadolu’nun birçok okuluna kitap ve oyuncak yardımı yapıldı.

“Oyuncak ve Kitap Kumbaraları” Kartal’ın 8 farklı noktasında

Oyuncak ve Kitap Kumbaraları, Kartal Ekolojik Pazar Alanı, Ankara Caddesi, Atalar Merkez Kreş, Kordonboyu Kreş, Uğur Mumcu, Yakacık, Soğanlık ve Hürriyet Kültür Merkezi alanlarında bulunuyor.

x