Başbakan Davutoğlu Sur’da: Dilimizde Allahu ekber, dilimizde essalamu aleyküm…

Başbakan Ahmet Davutoğlu, operasyon ve çatışmalar sonrası büyük hasar gören Sur’a giderek “Aziz Diyarbakırlılar sizlere doyum olmuyor, inşallah tekrar tekrar geleceğiz. Dilimizde Allah’u ekber, dilimizde Essalamu aleyküm…” dedi.

Başbakan Davutoğlu, Sur ilçesindeki tarihi Ulu Cami’de cuma namazını kılıp açıklamalarda bulundu.

“Dün burada bu saldırıları yaptılar. Zannettiler ki belki hesapları şuydu, ‘Başbakan Ahmet Davutoğlu, bu saldırılardan korkar, Diyarbekir’e gelmekten çekinir’. Aziz Diyarbekirliler, biz bunlardan korkar mıyız Biz bu alçakların saldırılarından, tehditlerinden Ulu Cami’yi, Diyarbekir’i bırakır mıyız” diyen Davutoğlu, şöyle konuştu:

Aziz Diyarbakırlılar sizlere doyum olmuyor, inşallah tekrar tekrar geleceğiz. Sur’u ebediyen insanların barış içinde dolaştığı güzel bir mekan ilan edeceğiz. Diyarbakırlı esnaf kardeşime selam olsun, yaralarını saracağız. Diyarbakır’da Sur’da evini terk eden kardeşlerimize yardım ettik yardım etmeye devam edeceğiz. Söz veriyorum daha güzel evlerde oturacaksınız. Diyarbakır önce size sonra bize emanet, Allah Diyarbakır’ı aziz eylesin. Allah yar ve yardımcınız olsun. Dilimizde Allah’u ekber, dilimizde essalamu aleyküm…

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar