Beledi̇ye kreşleri̇nde hi̇kayeler ‘masal ağacı’ndan

- Yorumlar

Kartal Belediyesi, çocuklara kitap okuma ve kitap paylaşma alışkanlığı kazandırmak amacıyla kreşlerde “Masal Ağacı” adlı projeyi hayata geçirmek üzere ilk adımı attı.

Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü, 52. Kütüphane Haftası dolayısıyla kreşlerde “Masal Ağacı” adı verilen kütüphaneler oluşturmaya başladı. Proje kapsamında ilk ‘Masal Ağacı’, Kartal Belediyesi’ne bağlı Soğanlık Yeni Mahalle Kreşi’nde oluşturuldu. Çocukların hayal gücünü geliştirecek, yaş guruplarına göre ayrılmış kitaplar bulunan ‘Masal Ağacı’ projesi, önümüzdeki günlerde Kartal Belediyesi’nin tüm kreşlerinde hayata geçirilecek. Kartal Belediyesi Soğanlık Yeni Mahalle Kreşi’nde oluşturulan ilk ‘Masal Ağacı’nın açılışını, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay, Kreşler Müdürü Ali Kemal Özdemir, Soğanlık Yeni Mahalle Kreş sorumlusu Hande Erdoğan ve 11 kreş sorumlusu öğretmen gerçekleştirdi.

Açılışta kitapların insan hayatındaki yerini vurgulayan Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay, ” Kütüphane, kitap ve okuma kavramları hep yan yana anılır. Okumak; hayatı görmek, bilmek, sevmek, önemsemek, gülümsemek ve hayata karışmaktır. Okumak, hayatla barışmaktır. Okumak, hayatı paylaşmaktır. Okumak, hayatı öğrenmektir. Kısaca okumak hayattır. Bu projenin oluşmasında emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Soğanlık Yeni Mahalle Kreş Sorumlusu Hande Erdoğan ise ” Eğitimin, bilimin, sanatın temeli kitaba dayanır. Biz de Masal Ağacı’mızı, araştırmacı miniklerimiz için kreşlerimizde minik bir kütüphanemiz olması fikriyle oluşturduk. Kitapların ve dergilerin, çocukların bilgilerini arttırmasının yanısıra hayal gücüne ve yaratıcılığa katkısı oldukça büyüktür. Düşünme, yorumlama ufkumuzu genişletir” dedi.

x