Kartal’da kazanan ‘satranç’ oldu

- Yorumlar

Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası kapsamında 2015-2016 İstanbul Kulüpler Birinciliği 1. tur maçları, 3 Nisan 2016 Pazar günü Kartal Belediyesi yeni hizmet binasında yapıldı.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün, 2009’dan bu yana satranç sporuna verdiği destek sayesinde Kartallı sporcular turnuvada başarılı sonuçlar elde etti. 13 kulübün 94 sporcu ile 5 tur üzerinden mücadele verdiği turnuvada favori gösterilen üç takım olan Kartal Belediye Spor, Şişli Spor Kulübü Derneği ve Özel Denizaltı Spor Kulübü, maçların birinci turunu galibiyetle geçtiler. Kartal Belediye Spor, 8 kişiden oluşan takım ile 7 galibiyet ve 1 beraberlik elde etti. Kartal Belediyesi; Başkan Altınok Öz’ün büyük önem verdiği ve desteklediği şampiyonada Kartal Belediye Spor, Uğur Mumcu Spor ve Kartal Gücü Spor ile üç takım şeklinde yer aldı.

11 yaş ortalamasına sahip Kartal Gücü Spor, sürpriz oyunlar çıkartarak turnuvayı takip edenler tarafından beğeniyle izlendi. Katılımcılar, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e satranç sporuna verdiği destek nedeniyle teşekkür ederken Kartal’ı ‘ Satrancın başkenti’ ifadesiyle tanımladılar. Şampiyonanın diğer turları, 7-8 Mayıs 2016’da gerçekleştirilecek

x