Kartal’da mi̇ni̇k eller serçeler i̇çi̇n çalıştı

- Yorumlar

Kartal Belediyesi, Dünya Serçe Günü dolayısıyla, betonlaşma ve yeşil alanların giderek yok olması nedeniyle sayıları birçok ülkede azalan serçelere dikkat çekmek amacıyla bir etkinlik gerçekleştirdi.
Doğayı ve doğada yaşayan tüm canlıları koruma bilicinin öncelikle çocuklarda yükselmesini hedefleyen Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Kıraç Okulları’nın yürüttüğü bir projeye destek verdi.

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, 2010’dan beri kutlanan 20 Mart Dünya Serçe Günü nedeniyle Kıraç Okulları’nda eğitim alan anaokulu öğrencilerine, serçelerin neslinin tükenmekte olduğunu ve bunun nedenlerini anlattı. Bilgilendirme sırasında çocuklara, serçelerin yaşam alanlarının yok olmaması için yapılması gerekenlerin yanı sıra ambalaj atıklarının tekrar kullanımın önemi de vurgulandı.

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars’tan, yaşam alanı kalmayan serçelerin açlıktan ve soğuktan ölebileceğini öğrenen minikler hemen kolları sıvadı. Serçeler için atık pet şişelerden yem ve su kabı yapan çocuklar, bu kapları okulun bahçesindeki ağaçlara yerleştirdi. Öğrenciler daha sonra çeşitli materyallerden yaptıkları serçeleri de okulda oluşturdukları serçe ağacına astı.

SERÇE GÜNÜ (4)

x