Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na çok ağır söz: “Siyasi Sapık”

Erdoğan Kılıçdaroğlu’na yüklendi: Bu siyasi sapıkları ne yapacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Karaman’da Ensar Vakfı’na bağlı evlerde yaşanan tecavüz vakasıyla ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na sarf ettiği sözlere Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan yanıt geldi.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu için, “Hadi o cinsi sapık cezaevinde, adalete hesap veriyor, peki, bu siyasi sapıkları ne yapacağız?” dedi.

Muhtarlar toplantısında konuşan Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun, Bakan Ramazanoğlu’ya tekrar etmeye terbiyesinin müsaade etmeyeceği galiz ifadelerle saldırdığını savundu ve sözlerine şöyle devam etti: “Biz bunları hiç yerine koydukça bunlar çirkinliğin ve ahlaksızlığın çıtasını yükseltiyor. Bu zat için (Kılıçdaroğlu) söylenen her söz; kendisi gibi gereksizdir. Kendisi, başında bulunduğu partinin yüz karasıdır. Bir kasetle gelmedi mi parti başına? O kaset olmasa başa gelebilecek mecal yoktu. Bunlardan siyasetçi olmaz. Benim milletim siyasette de dürüst olana, adam gibi adam olana prim verir bu böyle biline.”

CHP lideri şöyle konuşmuştu: “Bunlar sabah akşam Müslümanlıktan, dinden imandan bahsediyorlardı. Bu çocukları bu yoz kültüre nasıl ve hangi gerekçeyle teslim ettiniz? Valisi konuşmuyor, Milli Eğitim Bakanı konuşmuyor. Aileden sorumlu bakan da zaten birilerinin önüne yatmış, o da konuşmuyor.”