Çanakkale Savaş Malzemeleri̇ Müzesi̇’ni̇ 18 bi̇n ki̇şi̇ zi̇yaret etti̇

- Yorumlar

Kartal Belediyesi’nin her sene düzenlediği Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesi, Çanakkale Savaşı’nın 101. yılında 18 bin kişiyi ağırladı. Her sene Çanakkale Savaşının onurlu mücadelesini göz önüne sermek ve o döneme ışık tutmak amacıyla kurulan müze bu yıl da adeta ziyaretçi akınına uğradı.

Çanakkale Savaşında kullanılan mühimmat, askeri teçhizat, kişisel eşyalar ve daha pek çok malzeme ve belgeyi içeren müzeyi; Kartal ve çevre okullardan toplam 8 bin 500 öğrenci ve 9 bin 500 vatandaş olmak üzere 18 bin kişi ziyaret etti.

Kartal Belediyesi tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi´nin 101´inci yıl dönümü nedeniyle Ekolojik Pazar Eğitim Çadırı’na kurulan Çanakkale Savaş Malzemeleri Müzesi, bu yıl da ziyaretçi akınına uğradı. 8 bin 500 öğrenci ve 9 bin 500 vatandaşla toplamda 18 bin kişinin ziyaret ettiği müze; Mart ayı boyunca Çanakkale Savaşı’nın onurlu mücadelesini anlatan etkinliklere de ev sahipliği yaptı.

Vücutları metalik boya ile kaplı canlı mankenler tarafından, cephede savaşan askerler, yaralı askerleri tedavi eden hemşireler ve sivillerin canlandırıldığı gösteriler, ziyaretçilere duygu dolu anlar yaşattı. Mart ayı boyunca önünde uzun kuyrukların oluştuğu müzede ziyaretçiler; Çanakkale deniz ve kara savaşlarının tarihine ışık tutan izlere tanıklık etmiş oldu.

x