Eşinden gördüğü şiddeti Facebook’ta anlatan kadın ardından intihar etti

- Yorumlar

İzmir Altındağ’da yaşayan 29 yaşındaki Fatma Sarıaslan, eşi H.S.’den ve yakınlarından şiddet gördüğü için bunalıma girdi. Yakınlarının ifadesine göre, hakkında koruma kararı bulunan Fatma Sarıaslan, dün gece ilaç içerek intihar etti. Fatma Sarıaslan’ı evde hareketsiz bulan yakınlarının polis ve sağlık ekiplerini çağırdı. Gelen polis ve sağlık ekibi, Sarıaslan’ın hayatını kaybettiğini belirledi.

Bu arada Fatma Sarıaslan’ın, intiharından önce Facebook hesabından, gördüğü şiddetin izlerini taşıyan fotoğraflar paylaştığı ortaya çıktı. Sarıaslan’ın fotoğraflarında vücudunun birçok yerinin morluklar içerisinde olduğu görüldü.

Fatma Sarıaslan, Facebook’taki mesajında ise gördüğü şiddeti şöyle anlattı:

“Belki herkes bu boşanmada beni suçlayacak. Ama H.’nin dayısı ve kızı beni döverken H. kollarımı tutup güya beni savunurken darp raporu almamam için beni tehdit etti. ‘Merdivenlerden düştüm diyeceksin’ dedi, ‘Eğer şikayet edersen boşarım seni’ dedi. Bu saatten sonra bugün itibariyle H. denen şahıs ne oğlumun, ne de benim hayatımda yok. Artık bu konu hakkında konuşmak istemiyorum…yorum size kalmış….”

x