Maltepe’de festival rüzgarı esecek

- Yorumlar

Anadolu yakasının en büyük kültür-sanat merkezlerinden biri olan Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yaşanacak.

35. İstanbul Film Festivali’nin coşkusu bu yıl ilk kez Maltepe’de, Anadolu yakasının en büyük kültür-sanat merkezlerinden biri olan Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yaşanacak.

Sinemaseverler festivalin son iki günü olan 16-17 Nisan tarihlerinde, dünya sinemasının en yeni örneklerini, ödüllü yapımları, Ulusal Altın Lale yarışmasını kazanan filmi ve “Türk Klasikleri Yeniden” bölümünde Türk sinemasının baş yapıtlarından biri olan Sürü filmini izleme şansı yakalayacak.

Maltepe Belediyesi’nin mekan desteği sağladığı İstanbul Film Festivali kapsamında, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde 16 Nisan’da “Truman”, “Şövalye”, “Denizdeki Ateş”, “Sürü”, “Çete”, 17 Nisan’da “Hatırla”, “Allah İzin Verirse”, “Brooklyn”, “11 Dakika” ile Ulusal Altın Lale Yarışması’nda ödül kazanan filmlerin gösterimi gerçekleştirilecek. Saat 11.00 ile 21.30 arasında gösterimi yapılacak filmlerin biletleri, Biletix ve TSKM gişesinden temin edilebilecek.

x