Fen İşleri̇ Müdürlüğü çalışmalarına devam edi̇yor

- Yorumla

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde Kartal’ı örnek bir kent haline getirmek için çalışmalarını sürdüren Kartal Belediyesi, ilçe genelinde alt ve üst yapı çalışmalarına devam ediyor. Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ilçedeki 20 mahallede yol bakım, asfaltlama ve alt yapı çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

3 bin 591 metrekare kilittaşı, bin 630 metre bordür yapıldı

Kartal Belediyesi teknik personelinin yerinde yaptığı tespit ve değerlendirmeler sonucu aciliyet durumları dikkate alınıp programlanarak Yol Yapım Amirliği’ne bağlı ekipler tarafından geçtiğimiz ay, muhtelif cadde ve sokaklarda bin 630 metre yol bordürü ve 28 adet ağaç dibi bordürü döşemesi yapıldı. Yapılan tamir ve tadilat ile yol açma ve benzeri çalışmalardan dolayı ortaya çıkan bin 592 metreküp moloz ve hafriyat toplandı. Yeni açılan ya da var olan yolların tamir ve bakımı için toplam 519 metreküp by pass, stabilize ve mıcır serildi. Bozulan ya da tamiri gereken kaldırımların yapım veya tamiri için 3 bin 591 metrekare kilittaşı döşendi.

745 metre asfalt kesimi yapılıp 575 metre asfalt açıldı

Yol Yapım Amirliği’ne bağlı ekipler tarafından çeşitli cadde ve sokaklarda 5 kanal bacası, 26 baca tamiri, 47 yeni yağmur suyu ızgarası,12 yağmur suyu ızgara tamiri ve 377 yağmur suyu ızgara temizliği yapıldı. Cadde ve sokaklarda araçların kaldırımlara park etmesini önlemek amacıyla yerleştirilen sınır elemanlarına ilişkin 235 tamir gerçekleştirilirken cadde ve sokaklarda 110 metre yağmur suyu kanalı yapıldı. Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden gelen ve ilgili müdürlükçe belirlenen cadde ve sokaklara Yol Yapım Amirliği tarafından 9 çöp konteyner yeri yapıldı. Asfalt yollarda yapılan alt yapı ve kazı çalışmaları için 432 metre asfalt kesimi, 143 tranşe kazısı olmak üzere 575 metre asfalt açıldı. Ayrıca Mavi Masa’ya gelen 96 başvurunun tamamı değerlendirilerek gerekli işlemler yapıldı.

FEN İŞLERİ ÇALIŞMA (1)

FEN İŞLERİ ÇALIŞMA (2)

x
Yorumlar