Maltepe Üniversitesi’nden Öğrencilere Yüzde Yüz Burs İmkanı

- Yorumlar

İstanbul Maltepe Üniversitesi tarafından düzenlenen “Liseler Arası Matematik – Geometri – Fen Bilimleri Bilgi Yarışması” 07-11 Ocak 2013 tarihleri arasında Dr. Reşit Galip Salonu’nda gerçekleşti. Bu yıl ikincisi düzenlenen yarışmaya 110 okul başvuru yaptı.

Yarışma; matematik, geometri ve fen bilimleri derslerini öğrencilere sevdirmek, bilgi paylaşımını yaygınlaştırmak, takım çalışmasını desteklemek ve öğrencilerin kendilerini sınayabileceği bir ortam hazırlamak amacıyla gerçekleştirildi.

İstanbul’un iddialı okullarının katıldığı bilgi yarışmasında Adnan Menderes Anadolu Lisesi öğrencileri bir çok liseyi geride bırakarak birinci oldu. Tüm liselerin 3 kişilik gruplar halinde yarıştığı bilgi yarışmasında Adnan Menderes Anadolu Lisesi’nin üç öğrencisinin her birine Maltepe Üniversitesi’nden yüzde yüz öğrenim bursu ve Cumhuriyet Altını hediye edildi.

Yeşilköy Anadolu Lisesi ikinci olarak yarışmayı tamamlayarak yüzde elli öğrenim bursu ve yarım altın ile ödüllendirildi. Üçüncü olan Özel Kasımoğlu Coşkun Fen Lisesi öğrencileri ise yüzde yirmi beş öğrenim bursu ve çeyrek altın ile ödüllendirildi. Ayrıca ilk ona giren tüm öğrencilere çeyrek altın ve yüzde on öğrenim bursu hediye edildi.

x