Kartal’da 23 Nisan çocuk şenliği

- Yorumlar

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Kartal Belediyesi’nin düzenleyeceği etkinliklerde bu yıl da ilçe genelinde coşkuyla kutlanacak.

Kartal Belediyesi’nin 23 Nisan Çocuk Şenliği programı, saat 9.30’da Atatürk büstü önündeki saygı duruşuyla başlayacak. Daha sonra saat 10.30’da Neyzen Tevfik Meydanı’nda biraraya gelecek ve bando eşliğinde kortej halinde Bankalar Caddesi üzerinden, Çocuk Şenliği etkinliklerinin gerçekleştirileceği Atatürk Meydanı’na yürüyecek. Burada düzenlenen etkinliklerle Kartallı çocuklar gün boyu farklı eğlence alternatifleri ile keyifli bir bayram geçirecek.

İleri tarihlerde yapılacak etkinlikleri, Etkinlik Takvimi sayfasından takip edebilirsiniz.

23 Nisan Çocuk Şenliği için heyecanla hazırlık yapan Kartal Belediyesi kreşlerinde eğitim gören 5 ve 6 yaş grubu çocuklar da gösterilerini Kartallı yaşıtları için sergileyecek. Kartal Belediyesi kreşlerinde eğitim gören 5 yaş grubu öğrencilerinden oluşan koro, şarkılarını Kartal’ın sevilen sesi Murat Teker’in yönetiminde seslendirecek. Daha sonra yine 5 yaş grubu öğrencileri, eğitmen Bengü Aktuğ yönetiminde İngilizce şarkılar söyleyecek. Jimnastik gösterilerini sergilemek üzere sahne alacak miniklerin ardından eğitmenler Dilek Turan ve Gamze Ülger yönetiminde heykel sempozyumu gerçekleştirilecek.

23 Nisan Coşkusu Gün Boyu Sürecek

Kartal Belediyesi 23 Nisan Çocuk Şenliği daha sonra 6 yaş grubu öğrencilerinin gösterileriyle devam edecek. Kartal Belediyesi kreşlerinin 6 yaş grubu öğrencileri, drama, halk oyunları ve jimnastik gösterisiyle sahnedeki yerlerini alacak.

Gösterilerin ardından Atatürk Meydanı, Kartallı çocuklar için gün boyu eğlenceli etkinliklere sahne olacak. Şişme oyun parkları, yüz boyama, balon kıvırma, kum boyama, fotoğraf atölyeleri, 9 sinema gösterisi, animasyon gösterisi, gerçek helikopter dizaynında tasarlanan, İstanbul’un tarihi ve görsel yerlerini havadan simüle izlenmesine olanak sağlayan ‘Helikopter Simülatörü’ etkinliği ve patlamış mısır ile pamuk şekeri ikramıyla minikler 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşayacak.

x