Neci̇p Fazıl Parkı’nda yeni̇leme çalışmaları başladı

- Yorumlar

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Necip Fazıl Kısakürek Parkı’nı yenileme çalışmalarını başlattı. Parkın daha güvenli hale gelmesi ve yenilenmesi amacıyla başlatılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Altınok Öz, Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan ile birlikte Park Bahçeler Müdürü Ali Çelik’ten çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Orhantepe Mahallesi 30 Ağustos Caddesi üzerinde bulunan Necip Fazıl Kısakürek Parkı’nın daha güvenli ve işlevsel hale getirilmesi için bakım ve onarım yapılacak. Ayrıca Başkan Altınok Öz’ün talimatıyla, parktaki ağaçlar ve yeşil alanlara zarar vermeyecek şekilde kadınların işleteceği ve parkı ziyaret eden ailelerin faydalanacağı bir kafenin de yapımına başlandı.

Çocukların güvenli ortamlarda büyümeleri ve gelişmeleri için gece gündüz çalıştıklarını belirten Başkan Altınok Öz, Kartal’da yeşil alanları arttırdıklarını, güneş enerjili aydınlatma sistemlerinin de parkların genelinde yaygınlaştırılacağını söyledi.

Parktaki incelemesini tamamlayan Başkan Altınok Öz, Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan ile birlikte Doğu Karadenizliler Derneği’ni ziyaret etti ve burada dernek üyeleriyle bir süre sohbet etti.

CEVİZLİ NECİP FAZIL PARKI (4)

x