Kartal’da 23 Nisan Coşkusu Gün Boyu Sürecek

- Yorumlar

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Kartal Belediyesi’nin düzenleyeceği etkinliklerde bu yıl da ilçe genelinde coşkuyla kutlanacak.

Kartal Belediyesi’nin 23 Nisan Çocuk Şenliği programı, saat 9.30’da Atatürk büstü önündeki saygı duruşuyla başlayacak. Daha sonra saat 10.30’da Neyzen Tevfik Meydanı’nda biraraya gelecek Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve Kartallılar, bando eşliğinde kortej halinde Bankalar Caddesi üzerinden, Çocuk Şenliği etkinliklerinin gerçekleştirileceği Atatürk Meydanı’na yürüyecek. Burada ‘Kartal Belediyesi 23 Nisan Çocuk Şenliği’ Başkan Altınok Öz’ün açılış konuşmasıyla başlayacak ve düzenlenen etkinliklerle Kartallı çocuklar gün boyu farklı eğlence alternatifleri ile keyifli bir bayram geçirecek.

23 Nisan Çocuk Şenliği için heyecanla hazırlık yapan Kartal Belediyesi kreşlerinde eğitim gören 5 ve 6 yaş grubu çocuklar gösterilerini sergileyecek. Kartal Belediyesi kreşlerinde eğitim gören 5 yaş grubu öğrencilerinden oluşan koro, Türkçe ve İngilizce şarkılarını Kartallı yaşıtları için seslendirecek. Jimnastik gösterisinin ardından miniklerin heykel sempozyumu başlayacak.

23 Nisan Coşkusu Gün Boyu Sürecek

Kartal Belediyesi 23 Nisan Çocuk Şenliği daha sonra 6 yaş grubu öğrencilerinin gösterileriyle devam edecek. Kartal Belediyesi kreşlerinde eğitim gören 6 yaş grubu öğrencileri; drama, halk oyunları ve jimnastik gösterileriyle sahnedeki yerlerini alacak. Gösterilerin ardından Atatürk Meydanı, Kartallı çocuklar için gün boyu eğlenceli etkinliklere sahne olacak. Şişme oyun parkları, yüz boyama, balon kıvırma, kum boyama, fotoğraf atölyeleri, 9 sinema gösterisi, animasyon gösterisi, gerçek helikopter dizaynında tasarlanan, İstanbul’un tarihi ve görsel yerlerini havadan simüle izlenmesine olanak sağlayan ‘Helikopter Simülatörü’ etkinliği ve patlamış mısır ile pamuk şekeri ikramıyla minikler 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşayacak.

x