Kartal Koşuyolu Devlet Hastanesinde direnişin 108. günü

- Yorumlar

Koşuyolu Devlet Hastanesi‘nde taşeron sağlık işçisi Ziya İncedere’nin işe dönüş mücadelesi devam ediyor. Kartal Koşuyolu Devlet Hastanesi’nden sendikalı olduğu için sürülen İncedere’ye direnişin 108. gününde kitle örgütleri ve siyasi partiler destek verdi.

Kartal Koşuyolu Devlet Hastanesi’nde çalışırken hukuksuz bir şekilde Bayrampaşa Hastanesi’ne gönderilen Ziya İncedere’nin işine dönmek için verdiği mücadele devam ediyor.

“108 gündür boyun eğmedik boyun eğmedik de, taşeron çalıştırma insanlık suçudur.”

İşverenin sendikaya üye olduğu için hedef aldığı taşeron sağlık işçisi, İncedere’ye direnişin 108. gününde, demokratik kitle örgütleri ve siyasi partiler de destek verdi.

“Tek isteğimiz var arkadaşımız işe geri alınsın. Alınmadığı halde yıllar geçse bile biz bu eylemleri yapacağız yani.”

Dev Sağlık İş, Genel İş, Limter İş ve Birleşik Metal İş sendikalarının ortak basın açıklamasını Taksim İlk Yardın Hastanesi İşyeri Temsilcisi Nuray Gökçe okudu.

“Bu durum karşısında tavrımız nettir. Direndik direneceğiz. Ta ki Ziya İncedere arkadaşımız Kartal Koşu Yolu Devlet Hastanesinde işvbaşı yapana kadar.”

Dev Sağlık İş genel başkanı Arzu Çerkezoğlu yaptığı konuşmada taşeron sistemine vurgu yaptı.

“Diyoruz ki taşeron çalıştırma haksızlıktır, taşeron çalıştırma hukuksuzluktur, taşeron çalıştırma adaletsizliktir.”

Çerkezoğlu eylemin ardından hastane yönetimiyle görüştü. Yönetim İncedere’nin işe alınması için girişimde bulunulacağını söyledi.

x