Tuzla Belediyesi’nden Parçalanmak Üzere Olan Ailelere Yardım

- Yorumlar

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, parçalanmak üzere olan ailelerin birlikteliğinin sağlanması ve parçalanmış aile mensuplarının da yeni hayata adaptasyonu için çalışmalarda bulunacak. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı, “Maddi yardımların yanı sıra manevi yardıma da ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın topluma kazandırılması için çalışıyoruz” dedi.

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nın ana komisyonunu oluşturan Sosyal İnceleme Komisyonu, Tuzla Belediyesi Ayyıldız Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, ihtiyaç sahibi vatandaşların tespiti ve yardımların teslimi konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Bencilleşen Dünyada Paylaşmayı Öğretiyoruz

Dünyada bencilliğin üst seviyelerde yer aldığını belirten Dr. Fatma Yazıcı, “Biz de bencilleşen dünyada paylaşmayı öğretiyoruz. Alan el ile veren eli buluşturuyoruz. Gönüllü kardeşlerimiz de hem ailevi sorumluluğunu yerine getiriyor, hem de topluma duyarlılık gösteriyor. ‘Ben değil diğerleri de çok önemli’ diyen gönüllülerimiz; gönlünü, vaktini ve enerjisini ortaya koyarak bu aileyi büyütüyor. Gönüllü sayımız arttıkça ulaştığımız insan sayısı da o kadar aratacak” dedi.

Aile Mutluluğu İçin…

Parçalanmak üzere olan ailelerin birlikteliğinin sağlanması ve parçalanmış aile mensuplarının da yeni hayata adaptasyonu için çalışmalarda bulunacak gönüllüler, ebeveyn ve çocuklara zor günlerinde psikolojik destek sağlayacaklar Bu hizmeti Gönül Elleri çatısı altında sunacaklarını belirten Dr. Fatma Yazıcı, “Maddi yardımların yanı sıra manevi yardıma da ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın topluma kazandırılması için çalışıyoruz. Ailenin durumu, toplumun durumunu yansıtır. Parçalanma belirtisi gösteren ailelerin parçalanmaması, parçalanmış aile bireylerinin de bundan sonraki yaşantısında karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelebilmesi için yardımcı olacağız.” dedi.

parcalanmis-aileler-uzanacak

parcalanmis-aileler-uzanacak-2

parcalanmis-aileler-uzanacak-3

x