Nükleer Sizin-Sinop Bizim sergisi açıldı

- Yorumlar

Sinop Nükleer Karşıtı Platform (SNKP) ile HOMUR Mizah Grubunun ortak düzenlediği “Nükleer Sizin-Sinop Bizim” başlıklı karikatür sergisi 22 Nisan 2016 Cuma günü yoğun katılımla açıldı.

Sinop Nükleer Karşıtı Platform (SNKP) ile HOMUR Mizah Grubunun ortak düzenlediği “Nükleer Sizin-Sinop Bizim” başlıklı karikatür sergisi 22 Nisan 2016 Cuma günü yoğun katılımla açıldı. Nükleer Santraller ve nükleer silahlardan dolayı hayatlarını kaybedenlerle, Sinop’ta Nükleer Santral yapılmasına karşı yapılan Nükleersiz Yaşam Şenliği’nde hayatlarını kaybeden Öner-Soner- Güneş adlı üç genç anısına saygı duruşu ile başlayan açılış SNKP’nin basın bildirisinin okunması ve çeşitli demokratik kitle örgütlerinin mücadele sözü ile sona erdi.

Ayrıca KESK’e bağlı Tüm Bel-Sen Sendikası ile HOMUR Mizah Grubu’nun birlikte hazırladıkları Çernobil ‘in 30. yıl ile Fukişima’nın 5. yıl kazalarına ayrılan HOMUR’un nükleer sayısı sergiyi izleyenlere dağıtıldı.

22-24 Nisan 2016 tarihleri arasında Sinop, Uğur Mumcu Meydanı, Atatürk Anıtı önünde açık olacak sergide çok sayıda karikatüristin çizimleri yer alıyor.

1

2

3

x