TPFD, Kartalspor hakkında açıklamada bulundu

- Yorumlar

Açıklama şöyle;

“Kardeşlik ve dayanışma duygularının güçlenmesine vesile olan bu anlamlı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği olarak Kartalspor Futbol Takımı’nda emek veren, ter döken futbolcu kardeşlerimizin dün akşam yaşadıklarını çok büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Kendi içerisinde çok büyük bir ekonomiye sahip olan futbol sektöründe, futbolcuların işlerini en iyi şekilde icra etmeye çalışan birer ‘futbol işçisi- emekçisi’ olduğunu ve diğer meslek gruplarında olduğu gibi performanstan bağımsız ‘temel yasal haklara’sahip olduklarını bir kez daha altını çizerek hatırlatmak isteriz.

Hiçbir mazeret ya da bahaneyi kabul etmemekle birlikte yaşanılanları Türk Futbolu adına çok büyük bir üzüntüyle karşılıyoruz. Dernek olarak, Kartalsporlu futbolcu kardeşlerimizin her tür hukuki ve psikolojik destek ihtiyacında yanlarında olup, kendileriyle iletişim halindeyiz.

Bundan sonraki sürecin de yakın takipçisi olacağımızı ve futbolun tüm paydaşlarıyla görüşerek gerekli tüm adımların atılması için çalışacağımızı tüm kamuoyunun bilmesini önemle rica ederiz.

Saygılarımızla,

HAKAN ÜNSAL

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı “

NE OLMUŞTU?

TIKLA:

Küme düşen Kartalspor’da futbolcular Mersin’de bırakıldı iddiası

x