Diyarbakır komando taburunda patlama: 1 şehit, 21 yaralı

- Yorumlar

Diyarbakır’ın Dicle ilçesine bir kilometre mesafedeki Jandarma Komando Taburu önünde şiddetli patlama meydana geldi. Saldırıda bir asker şehit oldu, üçü ağır 21 asker de yaralandı.

DHA, saldırının bomba yüklü bir araçla saat 21.30 sıralarında gerçekleştirildiğini aktardı. Saldırıda ağır yaralanan bir uzman çavuş hayatını kaybetti. Patlamanın, 15 kilometre uzaklıktan Eğil ilçesinden de duyulduğu bildirildi.

Patlamanın ardından Tabur Komutanlığı ve lojmanlarında büyük hasar oluşurken, yaralıların arasında askerlerin ailelerinin de bulunduğu belirtildi.

Bu arada patlamanın ardından güvenlik güçleri, Dicle – Hani karayolunda şüpheli bir aracı durdurmak istedi. Araçtakilerin açtığı ateş sonucu bir hakim ile üç polis yaralanırken, şüpheliler kaçtı. Bölgede hava destekli geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Yayın yasağı getirildi

Reuters, saldırının PKK tarafından gerçekleştirildiği üzerinde durulduğunu bildirirken, patlamada 10 kadar jandarmanın yaralandığını duyurdu.

AA’ya göreyse saldırı Dicle Jandarma Komutanlığı’nda gerçekleşirken, saldırıda bir asker hayatını kaybetti, 26 asker de yaralandı.

Saldırıdan kısa bir süre sonraysa patlamayla ilgili yayın yasağı getirildi.

x