1 Mayıs kutlamalarında kıyafetini çıkaranlara gözaltı başladı!

- Yorumlar

1 Mayıs kutlamalarında kıyafetini çıkaranlara gözaltı başladı!

İzmir’deki 1 Mayıs kutlamalarına katılıp polisin arama noktasında protesto için giysilerini çıkartan gruba yönelik gözaltılar başladı. Polisin, kıyafetlerini çıkaran üç erkek ve iki kadın göstericiden, erkek olan F.K.’yı gözaltına aldığı öğrenildi. Protestoculara Ahlak Büro Amirliği’nde ‘teşhircilik’ suçundan işlem yapılacağı açıklandı.

image

İzmir’deki 1 Mayıs kutlamalarında, anarşist grup Birinci Kordon’daki Orduevi önünde oluşturulan arama noktasına geldiklerinde, polise tepki olarak kıyafetlerini çıkarmıştı.

image

POLİSİN İLK GÖZALTISI
Grup üyelerinden biri, Ankara ve İstanbul’daki patlamalarda can güvenliğini sağlayamayan polislerin, bedenlerine dokunmaması için böyle bir yönteme başvurduklarını anlatmıştı. Protesto sırasında müdahalede bulunmayan İzmir emniyeti, gruba yönelik çalışma yaptı. Bu anlarda elde edilen görüntülerini incelemeye alan polis, üç kadın göstericiden ikisinin sutyenlerini tamamen çıkartıp üstsüz kaldığını, bir kadının sutyeniyle protestosunu gerçekleştirdiği belirledi. Erkeklerden ise 3’ünün iç çamaşırlarıyla, 13’ünün de belden yukarıdaki tişörtlerini çıkartıp geçtiği saptandı. (DHA)

x