Kartal Belediyesi’nden kan bağışı kampanyası

- Yorumlar

Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, hekim olmanın getirdiği hassasiyet ve duyarlılıkla Kartal genelinde örnek sağlık ve sosyal sorumluluk projelerine imza atan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde çalışmalarına devam ediyor.

Bu çalışmalar kapsamında Kartal Belediyesi, Türk Kızılayı işbirliği ile 13 Mayıs Cuma günü ‘Kan Bağışı Kampanyası’ düzenleyecek. Kartal Belediyesi Yeni Hizmet Binası önünde kurulacak çadırda düzenlenecek olan kan bağışı kampanyası, 09.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Verilen 1 ünite kanın, 3 kişinin hayatını kurtardığını hatırlatan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, herkesi kan vermeye davet etti.

Kimler kan verebilir?

18-65 Yaş arasında, ağırlığı 50 kg üzerinde, önemli bir sağlık sorunu olmayan, yapılan muayenede sağlığı uygun olduğu tespit edilen ve hemoglobin ölçümü normal olan herkes en az 2 ay aralıklarla kan bağışında bulunabilir. Erkekler, en sık 2 ayda bir; kadınlar ise, en sık 3 ayda bir olmak üzere ve yılda toplam 3–4 üniteyi geçmemek koşuluyla kan verebilirler.

x