Erbaa Beledi̇ye Başkanı’ndan Başkan Altınok Öz’e zi̇yaret

- Yorumlar

Başkan Altınok Öz: “Dönüşümde ve değişimde mütevazı olmayacağız”

Tokat Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü makamında ziyaret etti. Ziyarette Başkan Altınok Öz :“Dönüşümde ve değişimde mütevazı olmayacağız.” dedi.

Tokat Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, çalışmalarından bahsederken Başkan Altınok Öz ise Kartal’da dönüşüm ve değişimin devam ettiğini, deprem dönüşümünde 30 bin 615 canın kurtarıldığını ifade etti. Kartal’da yeşil alanların göreve geldiği 2009’dan bu yana arttığını da sözlerine ekleyen Başkan Altınok Öz şöyle konuştu: “Kartal, hızla değişip dönüşüyor. Kartal Belediyesi olarak Deprem Dönüşüm Müdürlüğü’nü kurduk. Müdürlüğümüz çok iyi işler çıkarıyor. Hepsi konusunda uzman arkadaşlar. Deprem dönüşüm ile birlikte 30 bin 615 canı kurtardık. Deprem dönüşüm ile ilgili mahallelerde toplantılar yaptık. Bu toplantıları kayıt altına aldık. Daha sonra bu kayıtların çözümünü yaparak “Deprem ve kentsel dönüşüme arkanızı dönmeyin” adıyla kitap haline getirdik. Deprem dönüşüm sözleşmesini hazırladık. Bugüne kadar bu sözleşmenin üzerine bir sözleşme çıkamadı. Müteahhit firma da mal sahiplerini bu sözleşme kapsamında mağdur etmemektedir. Türkiye’de dönüşümü en iyi ve sağlıklı yapan belediye Kartal Belediyesi’dir. Bu konuda mütevazı olmayacağız.”

“SED Raporu’nu çıkaran ilk belediyeyiz”

Kartal Belediyesi’nin bir ilke imza atarak Çevre Etki Değerlendirme Raporu gibi ‘Sosyal Etki Değerlendirme’ yani SED Raporu’nu çıkardığını sözlerine ekleyen Başkan Altınok Öz: “ Kartal’ın 20 mahallesi var. Tasarım Araştırma Katılım TAK Kartal, buralara Mahalle Eylem Planları hazırladı. Mahallelerin eksikleri nelerdir, mahallelere nasıl bir çalışma yapılmalı gibi konularda Mahalle Eylem Planı bizlere ölçü verecektir. “ dedi.

x