İstanbul AB’ye Hazırlanıyor Projesinde Kartal Yok

- Yorumlar

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Asya ile Avrupa’yı birbirine kavuşturan İstanbul’un, Türkiye ile Avrupa Birliği’ni de birbirine kavuşturan bir şehir olacağını söyledi.

AB Bakanlığı tarafından desteklenen, İstanbul Valiliği koordinatörlüğünde ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde yürütülen “İstanbul AB’ye Hazırlanıyor” projesi kapsamında “Şehir Eşleştirme Programı”ndan destek almaya hak kazanan ilçeler belli oldu.

2 tane CHP’li belediye, 8 AK Parti’li belediye var

AB Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre Bağcılar, Beylikdüzü, Beyoğlu, Gaziosmanpaşa, Güngören, Maltepe, Sarıyer, Sultanbeyli, Şile ve Ümraniye ilçeleri program kapsamında destek almaya haz kazandı.

Programa başvuru sürecinin 14 Aralık 2012’de sona erdiği belirtilen açıklamada, 34 başvurunun yapıldığı, AB Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği tarafından yapılan idari ve teknik değerlendirme sonucunda, puan sıralamasına göre en yüksek puanı alan ilçelerin destek almaya hak kazandığı kaydedildi.

Bakan Bağış, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, program ile Türk halkı ile Avrupa hakları arasında yeni kardeşlik köprülerinin kurulacağını öngördüklerini vurguladı.

x