Diyarbakır’da polis aracına bombalı saldırı; bir çok yaralı var!

- Yorumlar

Diyarbakır’da polis aracına bombalı saldırı; en az 13 yaralı
Patlama, Batıkent Meydanı yakınlarında saat 16.30’da meydana geldi

​Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde, adliyeye şüphelileri götüren bir resmi araca bombalı saldırı düzenlendi. Şüphelilerin PKK örgütüne üye oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 7 kişi olduğu bildirildi. Hastanedeki kontrollerinden sonra adliyeye götüren servis aracına bombalı saldırı yapıldı. 16.30’da gerçekleşen patlama kentin büyük bir kısmıdan duyuldu. Terör saldırısının gerçekleştiği yere çok sayıda ambulans sevk edildi. CNN Türk’e bağlanan CHA muhabiri 7 polisin saldırıda yaralandığını duyurdu. Yaralı polisler farklı hastanelere kaldırıldı.

Habertürk’ten Veysi İpek, saldırıda 3 kişinin hayatını kaybettiğini, 40’tan fazla yaralının olduğunu duyurdu.

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinin Dicle Bulvarı üzerinde 7’nci Kolordu Komutanlığı nizamiyesi yakınında, bomba yüklü araçla polis servisine midibüsüne saldırdı. İlk belirlemelere göre saldırıda 7 polis ile çevrede bulunan bazı siviller yaralandı. Patlamanın şiddetiyle polis servis aracının yanı sıra çevredeki binalar ve araçlar hasar gördü.

Olay yerine sevk edilen ambulanslarla Diyarbakır Asker Hastanesi’ne götürülen yaralı polisler tedaviye alınırken, yaralanan bazı siviller de kentteki diğer hastanelere kaldırıldı.

31 Mart’ta da saldırı olmuştu

31 Mart’ta da Diyarbakır otogarı yakınlarında, polis servisine bombalı saldırı düzenlenmiş, 7 polis şehit olmuştu.

Ayrıntılar geliyor…

x