‘Kumaşın Uyanışı’ adlı sergi̇de el i̇şi̇ ürünler beğeni̇ye sunuldu

Kartal Halk Eğitim Müdürlüğü’nün istihdam oluşturmak ve ev ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla açtığı kurslar Kartallılar tarafından büyük ilgi görüyor.

Son olarak 23 öğrencinin 250’ye yakın el işi eserlerinin beğeniye sunulduğu ‘Kumaşın Uyanışı’ adlı sergi, Kartal Çavuşoğlu Spor Kulübü’nde açıldı. Mine Kaymak Ünlü’nün eğitmenliğini yaptığı sergiye; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay, Kartansaş Müdürü Düzgün Çapar, Çavuşoğlu Mahalle Muhtarı Arif Koç ile Kartallı vatandaşlar katıldı. 23 öğrencinin 250’ye yakın eserinin görücüye çıktığı sergi, ev tekstilinin inceliklerini yansıttı. Süslemeler, kanaviçe işlemeler, el örgüleri, danteller, değişik kumaş ve boncuklardan yapılan tablolar sergiyi dolaşanların beğenisini kazandı.

Kurs eğitmeni Mine Kaymak Ünlü, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay’a katılımlarından dolayı teşekkür etti. Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay ise emeğin her zaman yanında olacaklarını dile getirerek, yapılan işçiliğin çok kıymetli olduğunu söyledi.