MHP’li muhalifler ‘kurultay’da kararlı, gözler Ankara’da…

- Yorumlar

MHP’de karşılıklı alınan mahkeme kararlarıyla yılan hikayesine dönen olağanüstü kurultay sürecinde gözler Ankara’daki Büyük Anadolu Oteli’nde… MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye bayrak açan dört genel başkan adayı, Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın ve Ümit Özdağ, bir araya gelerek, “15 Mayıs’ta sadece kurultayın yapılacağı Büyük Anadolu Oteli’nde basın toplantısı düzenleme” kararı aldı. Ancak Akşener ve Oğan daha sonra “Kurultayı toplayacağız” derken, Aydın ve Özdağ, “Yargıtay kararı beklenmeli. Aksi halde ülkücüler karşı karşıya gelir” uyarısında bulundu. Son kez bir araya gelen muhalifler, “Devletin bariyerleri ve TOMA’larına karşı harp etmeye gitmiyoruz. Salon açılırsa kurultayı toplayacağız” demişti.

image

MHP’de önceki gün hareketli saatler yaşanmış, yargıdan ardı ardına gelen kararlardan sonra Ankara Valiliği bir “kurultayın toplanamayacağını” açıklamıştı.

10:37 MHP’li muhalifler, olaysız bir şekilde beklemeyi sürdürüyor.

09:06 Kurultay için gelen MHP’li delegelerin barikatlar önündeki bekleyişi sürüyor. Dört genel başkan adayının birlikte barikatların olduğu bölgeye gelip açıklama yapması bekleniyor.

07:54 Polis Ankara’da kurultay için adres gösterilen Büyük Anadolu Oteli’nin çevresindeki güvenlik önlemlerini tamamladı.

20160515075444_7826ac77-5633-498b-bb0d-f0879a51fc94

x