Kartal Üni̇versi̇teler Arası Ti̇yatro Festi̇vali̇ ödülleri̇ sahi̇pleri̇ni̇ buldu

- Yorumlar

Kartal Belediyesi ve Maltepe Üniversitesi’nin işbirliği ile gerçekleştirilen Tiyatro Festivali, Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. Sunuculuğunu Emin Maltepe’nin yaptığı ödül töreni, genç tiyatrocuların heyecanı ve coşkusuna sahne oldu.

Üniversiteler Arası Tiyatro Festivali kapsamında; En iyi Kostüm dalında ‘Lisistrata’ adlı oyunla Doğuş Üniversitesi Tiyatro Kulübü, En iyi Dekor dalında ‘Shakespeare Zorda’ adlı oyunla Marmara Üniversitesi Mizah Kulübü, En İyi Kostüm dalında ‘Hisseli Harikalar Kumpanyası’ ile Işık Üniversitesi Tiyatro Kulübü, En iyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında ‘Bölge Hastanesi’ndeki rolüyle Yıldız Teknik Üniversitesi Tiyatro Kulübü’nden Irmak Karakoç, En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında ‘Yastık Adam’daki rolüyle Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden Mert Can İşcan, En İyi Kadın Oyuncu dalında ‘Tavşan Deliği’ adlı oyundaki rolüyle İstanbul Üniversitesi’nden Sedef Şahin, En İyi Erkek Oyuncu dalında ‘Shakespeare’deki rolüyle Marmara Üniversitesi’nden Yiğit Akalın, En İyi Komedi Erkek Oyuncu dalında ‘Hisseli Harikalar Kumpanyası’ndaki rolüyle Işık Üniversitesi Tiyatro Kulübü’nden Volkan Keçeli, En iyi Ekip Oyunu ( En iyi 2.Oyun) dalında ‘Oyunun Oyunu’ ile Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü ve En İyi Oyun dalında ‘Tavşan Deliği’ ile İstanbul Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü ödüle layık görüldü.
Jüri Özel Başarı Ödülü, ‘Parsel Parsel Satılık’ adlı oyunla Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’ne verilirken Özel Başarı Ödülü ( En iyi 3.oyun) ise ‘Bölge Hastanesi’ adlı oyunla Yıldız Teknik Üniversitesi Tiyatro Kulübü’nün oldu.

Ödül törenine Kartal Belediye Başkan Vekili ve Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, Av. Hüsnü Yeşilyurt, Mustafa Fehmi Okay, Feyyaz Kaynak ve Dr.Turgut Mermertaş, Belediye Meclis üyeleri, Maltepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Betül Çotuksöken, Emin Maltepe, Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Nazif Uslu, Tiyatro Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve üniversite öğrencileri katıldı.

Kartal Belediye Başkan Vekili ve Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, törende yaptığı konuşmada; “Festival boyunca burada çok güzel oyunlar izledik. Bizim gözümüzde her oyun birinci, her oyuncu da birinci. Ama birinci olan oyunumuz ‘Tavşan Deliği’nin oyuncularını kutluyoruz” dedi. Fidan, konuşmasının ardından Maltepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Betül Çotuksöken’e kartal figürlü plaket takdim etti. Gece, düzenlenen kokteylin ardından festival birincisi ‘Tavşan Deliği’ adlı oyunun bir kez daha sahnelenmesiyle sona erdi.

TİYATRO FESTİVALİ ÖDÜL TÖRENİ (6)

TİYATRO FESTİVALİ ÖDÜL TÖRENİ (12)

x