Kartal Beledi̇yesi̇ muci̇ze anneli̇k okulu eği̇ti̇mleri̇ni̇ sürdürüyor

- Yorumlar

Kartal Belediyesi, Boğaziçi Üniversitesi Vakfı BÜVAK işbirliğiyle düzenlediği “ Bilinçli Anneler ve Sağlıklı Nesiller için Mucize Annelik Okulu” eğitimlerine devam ediyor. Bu kapsamında, İstanbul Üniversitesi Florance Nightingale Hemşirelik Fakültesi uzman eğitmeni İsmihan Karakaş tarafından, Kartal Belediyesi Merkez Kreşi’nde öğretmen, veli ve stajyerlere yönelik “ Bebek ve Çocuklarda Cinsel Gelişim” konulu bir seminer verildi.

Yaklaşık 40 kişinin katılımıyla gerçekleşen eğitim seminerinde; ailelerin, çocuklarının cinsel gelişim sürecinde ne yapacaklarını bilemedikleri ve paniğe kapıldıkları anda yapmaları gerekenler anlatıldı. Seminerde velilere, farklı dönemlere ayrılan cinsel gelişim süreci hakkında doğru bilgilenmeleri ve sürecin doğallığını kabul etmeleri gerektiği belirtildi.

“ Bilinçli Anneler ve Sağlıklı Nesiller için Mucize Annelik Okulu” eğitimleri kapsamında bir sonraki seminer, “ Boşanma ve Boşanmanın Çocuk Gelişimine Etkileri” başlığı altında 28 Mayıs Cumartesi 14.00-17.00 saatleri arasında Kartal Belediyesi Merkez Kreşi’nde gerçekleştirilecek.

MUCİZE ANNELİK OKULU EĞİTİM (2)

x