Kartal halkına Çanakkale gezi̇si̇

- Yorumlar

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, bu sene de ilçedeki vatandaşları şehitler diyarı Çanakkale’ye götürüyor. Kartal Belediyesi, modern otobüslerle Kartallılara, kahraman Türk askerlerinin destan yazdığı şehitler diyarı Çanakkale’yi gezdiriyor.

Profesyonel rehberler eşliğinde gerçekleşen gezi programında Çanakkale destanının yazıldığı yerler ziyaret ediliyor. Şu ana kadar Kartal’dan hareket eden 50 otobüsle yaklaşık 2 bin 250 vatandaş, Kartal Belediyesi’nin organize ettiği Çanakkale gezisinden yararlandı. Son olarak Kartal Kordonboyu Mahallesi’nden Çanakkale’ye hareket eden kafileyi Kartal Belediye Başkan Danışmanı Haydar Oğuz, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar ve yetkililer uğurladı.

Kartallı vatandaşlar, Çanakkale destanının yazıldığı Kilitbahir, Hamidiye ve Mecidiye Tabyaları, Seyit Onbaşı, Yahya Çavuş, Seddülbahir, Şehitler Abidesi, Sargı yeri, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı ve birçok şehitliği ziyaret ederek duygu dolu anlar yaşayacakları bir geziye katılma fırsatı buldu.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Yakın tarihimizin bu çok önemli kahramanlık sayfasında yaşananları Kartal’a getirttiğimiz gezici müze ile kısmen de olsa vatandaşlarımızın görmesini sağlıyoruz. Belediye olarak Çanakkale’ye de halkımızı götürüp, mücadele alanlarını ziyaret etmelerini ve Çanakkale’yi geçilmez kılan kahraman şehitlerimize olan vefa borcumuzu ödemek zorundayız. Yaşadığımız vatan için verilen mücadele ve Mustafa Kemal Atatürk’ün “Çanakkale geçilmez” anlayışındaki liderliği ile tarihimizin bu önemli sayfasını mutlaka hissetmek, anlamak ve vatana sahip çıkmak çok önemlidir. Bu tür gezilerimiz bundan sonrada devam edecek” dedi.

x