Yıldız İşçi̇menler İlkokulu Öğretmenleri̇nden Resi̇m Sergi̇si̇

- Yorumlar

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Mayıs ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde Kartal Yıldız İşçimenler İlkokulu öğretmenlerinin resim sergisine ev sahipliği yaptı.

Kartal Yıldız İşçimenler İlkokulu öğretmenlerinin resim sergisi, Kartal Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi fuaye alanında sanatseverlerle buluştu. Yağlı boya sergisinin açılışını Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar yaptı. Serginin açılışına Yıldız İşçimenler İlkokulu Müdürü Ali Kılıç, öğretmenler; Feriha Çetingöz, Gülhan Koçer, Selda Öztürk, Sabahat Turan, Eylem Aydoğmuş, Burcu Kaya, Aylin Gür, Hülya Demir, Tülin Kızılırmak, Semiha Gönül, Sema Saban, Anıl Doğan, Selma Aktaş, Zehra Kaya, Ayfer Sarmış, Altun Karaarduç, Nadire Güven, Oylum Orha, Zübeyde Serdar, Ayşe Korkmaz, öğretmenlerin aileleri, yakınları ve Kartallı vatandaşlar katıldı.

Öğretmenler adına konuşan Feriha Çetingöz ise: “Haziran seminerlerinde vaktimizi boşa harcamamak için başladığımız bu serüven, bizleri birer ressam olmaya kadar götürdü. Çöp adam çizemiyorum diyen öğretmen arkadaşlarımızın gayretleriyle okul çıkışında yaptığımız çalışmaların bu derece başarılı olacağına önce bizler de inanmadık. Boya ve fırçayla tanışan öğretmen arkadaşlarımız bu sanatın bağımlısı oldu.” dedi.

İkinci sergilerini açan ve hayatın değişik renklerini tuvale yansıtan, eserlerinde insana dair duygulara yer vererek farklı desenleri çizen öğretmenler, bu desenleri paylaşmak gerektiğini belirterek bu sergiyi açtıklarını söylediler. Öğretmenlerin sergide 45 eseri bulunuyor. Öğretmen Feriha Çetingöz resimlerinin satılması halinde elde edilecek gelirin % 50’sini hayır işlerine bağışlayacağını belirtti.

‘Yıldız İşçimenler İlkokulu Öğretmenleri Resim Sergisi’ Kartal Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi fuaye alanında 20-26 Mayıs Cuma gününe kadar sanatseverleri bekliyor.

x