Kartal Anadolu Lisesi’nin yeni logosu Meclis’e taşındı!

- Yorumlar

İstanbul Kartal Anadolu Lisesi, ‘Atatürk ve Türk Bayrağı’nı logosundan kaldırarak skandal bir logo değişikliğine imza attı. CHP’li Yarkadaş, skandalı TBMM’ye taşıdı.

31 yıllık Kartal Anadolu Lisesi’nin yeni logosunda Atatürk’ün resmi ve Türk Bayrağı’nın kaldırılmasına tepkiler devam ediyor. Skandalı TBMM’ye taşıyan CHP’li Yarkadaş, yeni milli eğitim bakanına da ilk soruyu sordu: : Atatürk’ü neden sildiniz?

yarkadaY

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, İstanbul’da 1985 yılından bu yana eğitim veren Kartal Anadolu Lisesi’nin logosunda bulunan Ulu Önder Atatürk’ün resmi ile Türk Bayrağı’nın kaldırılmasını TBMM gündemine taşıdı.

“ATATÜRK’Ü NEDEN SİLDİNİZ?”

Skandal logo değişikliğini Meclis’e taşıyan CHP İstanbul milletvekili Barış Yarkadaş, Milli Eğitim’in yeni bakanı İsmet Yılmaz’a sordu: Atatürk’ü neden sildiniz? Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına önerge sunan Yarkadaş, “Okul logosundan Ulu Önder Atatürk’ün resmi ve Türk Bayrağı’nın kaldırılmasının gerekçesi nedir? Karar ne şekilde alınmıştır?” sorularını yöneltti.

“ATATÜRK LOGOSU VE TÜRK BAYRAĞI KALDIRILDI”

İstanbul Kartal Anadolu Lisesi, skandal bir uygulamaya imza attı. Geçmişte, Ulu Önder Atatürk’ün resmi ve Türk Bayrağı bulunan lisenin logosu değiştirildi. Yeni logonun üzerinde kartal çizimi, kepli öğrenci figürü, ve ‘K’ harfinin yer aldığı “Kartal Anadolu Lisesi 1985” yazısı yer alıyor. Kaynak: Sözcü

x