Kartal Anadolu Lisesi’nin logosu eski haline döndü

- Yorumlar

Kartal Anadolu Lisesi’nin logosundan Atatürk ile Türk Bayrağı’nın kaldırılmasına yönelik tepkiler çığ gibi büyüdü.

Kartal Anadolu Lisesi yönetimi logo değişikliğinde geri adım attı ve logo eski haline çevrildi. Atatürk ile Türk bayrağı geri geldi.

logo

İstanbul’da 1985 yılından bu yana eğitim veren Kartal Anadolu Lisesi’nin logosunda bulunan Ulu Önder Atatürk’ün resmi ve Türk Bayrağı yerine; kartal çizimi, kepli öğrenci figürü, ve ‘K’ harfi olan yeni bir logo yapıldı. Öğrencilere ve mezunlara danışılmadan kullanılmaya başlanan yeni logoya tepki yağdı.
Öğrenciler imza kampanyası başlatarak logonun eski haline çevrilmesini istedi. Kartal yerel basınının ve SÖZCÜ’nün kamuoyuna duyurduğu haberle ilgili CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş da harekete geçti. Yarkadaş, lisenin logosunda bulunan Atatürk resminin kaldırılmasını TBMM’ye taşıdı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Yarkadaş, “Logonun değiştirilmesinin gerekçesi nedir? Bu karar neden ve nasıl alınmıştır?” diye sordu.

Yarkadaş, Kartal Anadolu Lisesi’nin Müdürü Ömer Perçin ile görüştü. Okul Müdürü Perçin, logonun kaldırılmasıyla ilgili olarak “Atatürklü logonun kaldırılması yanlışlıkla oldu. Biz de çok üzüldük. Logoyu bu sabah eski haliyle yeniden sitemize koyduk” dedi.

x