Atatürkçü Düşünce Derneği̇’nden Başkan Altınok Öz’e zi̇yaret

- Yorumlar

Atatürkçü Düşünce Derneği; Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Bölge Sorumlusu Dr. Zuhal Özen Manoğlu başkanlığında İstanbul Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası Şube Başkanları Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü makamında ziyaret etti.

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan’ın da eşlik ettiği ziyarette Kartal ADD Şube Başkanı Gürsel Öğüt; Başkan Altınok Öz’e desteklerinden dolayı teşekkür etti. Başkan Altınok Öz’ün her zaman Atatürkçü Düşünce Derneği’nin yanında olduğunu ifade eden Gürsel Öğüt: “Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bizlere çok katkısı oldu. İstanbul Atatürkçü Şube Dernekleri olarak sayın başkanımızla gurur duyuyoruz. “ dedi.

“Atatürk ilke ve devrimlerini cesurca savunduğunuz için sizleri tebrik ediyorum”

Kartal ADD Şube Başkanı Gürsel Öğüt’ün konuşmasının ardından söz alan Başkan Altınok Öz, Atatürk ilke ve devrimlerini içinde bulunulan ortamda cesurca koruduklarını ve savunduklarını ifade ederek şöyle konuştu: “Sizleri Kartal Belediyesi’nde ağırlamaktan büyük bir mutluluk duydum. Türkiye’de Türkçenin sorgulandığı, ulusal kimliğin sorgulandığı bir dönemde cesurca Atatürk ilke ve devrimlerini savunuyorsunuz. Sizleri kutluyorum, tebrik ediyorum. ”

“Kreş sayımızı 11’e çıkardık, yenilerini yapmaya devam edeceğiz”

Kartal’daki kreş sayısını 1’den 11’e çıkardıklarına vurgu yapan Başkan Altınok Öz kreşlerde verilen eğitimlerin kalitesinin arttığını söyleyerek şöyle konuştu: “Göreve geldiğimizde Kartal’da 1 kreş vardı. ‘Her mahalleye 1 kreş’ dedik ve kreşlerimizin sayını 11’e çıkardık. Yeni kreşler yapmaya da devam edeceğiz. Kreşlerimizin yılsonu etkinliklerinde bale, Atatürk temalı aktiviteler, şiirler, cimnastik, drama, satranç gibi aktiviteler yer alıyor. Çocuklarımız ümmetten millete doğru yol alıyorlar. ‘Kreş eken, huzurevi eker’ diyen zihniyet; Kartal Belediyesi’nin çalışmalarından ve uygulamalarından etkilendi ki cami altlarına kreş yapmaya başladılar. “

“Muhtarlar Toplantısını Türkiye’de ilk biz yaptık”

Kartallı muhtarlarla her ayın ilk Cumartesi günleri bir araya geldiklerini söyleyen Başkan Altınok Öz: “Göreve geldiğimiz 2009 yılından bu yana her ayın ilk Cumartesi günleri Kartallı muhtarlarla bir araya geliyoruz. Kahvaltı yapıyoruz, Kartal’ın mahallelerinin sorunlarını ve isteklerini muhtarlarımızdan alıp kısa sürede çözüme ulaştırıyoruz. Böylelikle mahallerimize kaliteli hizmet götürüyoruz. Muhtarlarımızla ‘Katılımcı Yönetim’ adı altında iletişimlerimiz var. Muhtarlıklarda çalışan arkadaşların maaşlarını biz veriyoruz. Türkiye’de ilk kez muhtarlar toplantısını biz yaptık. Kartal Belediye Meclisinden karar aldık; muhtarlıklarımızın ısıtma, soğutma ve aydınlatma giderlerini de biz karşılayacağız.“dedi.

Diğer yandan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Ada Kartal Hotel’de düzenlenen çalıştayına katıldı. Çalıştay sonunda Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Tansel Çölaşan; Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün at üstündeki heykelciğini takdim etti.

x