Öğrenciler sordu Başkan Kılıç yanıtladı

- Yorumlar

Okan Koleji 4. Sınıf öğrencileri, koordinatör Nükhet Yılmaz, öğretmenleri Zeynep Çoban ve Yasin Bulun ile birlikte, yerel yönetimleri tanımak amacıyla Maltepe Belediyesi’ni ziyaret etti.

Maltepe Belediyesi’ni ziyaret eden Okan Koleji öğrencilerinin sorularını yanıtlayan Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Bir arada yaşamaya ihtiyacımız var. Sizinle aynı düşünmüyor diye kimseyi ötekileştirmeyin, önyargılı olmayın, dinleyici olun, yüreğinizdeki sevgiyi paylaşın” nasihatında bulundu.

Okan Koleji 4. Sınıf öğrencileri, koordinatör Nükhet Yılmaz, öğretmenleri Zeynep Çoban ve Yasin Bulun ile birlikte, yerel yönetimleri tanımak amacıyla Maltepe Belediyesi’ni ziyaret etti. Belediyenin hizmet üreten birimlerini gezerek tanıyan ve Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ile meclis salonunda bir araya gelen öğrenciler, Kılıç’a ilginç sorular yöneltti.

Sosyal projelerden sokak hayvanlarına, geri dönüşüm atıklarından doğanın korunmasına kadar pek çok konuda öğrencilerin merak ettikleri sorulara yanıt veren Kılıç, “Benim mesaim sabah saat 4’te başlıyor. Sizler daha uyanmadan fırınlarımızı denetliyorum. Sağlıklı beslenmeniz için evinize gelen ekmeklerin hijyenik ortamlarda olması benim için çok önemli. Ayrıca siz tatile giriyorsunuz, biz okullarda çalışmaya başlıyoruz” diye konuştu.

“TÜRKİYE SİZİNLE GÜZELLEŞECEK”
Bir öğrencinin Türkiye’yi nasıl bir gelecek bekliyor sorusuna yanıt veren Başkan Kılıç, “Siz nasıl yaşarsanız, nasıl olmasını isterseniz Türkiye öyle olacak. Öncelikle hepinizin bu hayatta bir hedefi olmalı. Bu ülkeyi ileride sizler yöneteceksiniz. Türkiye çok güzel bir ülke.
Dünyanın hiçbir yerinde hiç kimse 23 Nisan gibi, 19 Mayıs gibi milli bayramlarını gençlere ve çocuklara adamamıştır. Atatürk’ün güvendiği gençler olarak bu ülkeye sahip çıkmalısınız. Siz ürettikçe, yeni ve güzel şeyler yaratırsanız ben inanıyorum ki Türkiye çok daha güzelleşecek” dedi.

“ÖNYARGILI OLMAYIN”
Konuşmasının sonunda öğrencilere hediyeler dağıtan Kılıç’a öğrenciler, bir resim hediye etti. Tüm öğrencilere teşekkür eden Başkan Kılıç, “Son olarak bir ağabey tavsiyesi vermek istiyorum; tanısanız da tanımasanız da her canlıya saygı duymalısınız. Karşınızdakini yargılamadan, onu kötülemeden mutlaka konuşmayı ve değerlendirmeyi hayatınızın bir parçası haline getirmelisiniz. Bir arada yaşamaya ihtiyacımız var. Sizinle aynı düşünmüyor diye kimseyi ötekileştirmeyin, önyargılı olmayın, dinleyici olun, yüreğinizdeki sevgiyi paylaşın” diye konuştu.

x