İstanbul için, Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış ve fırtına..

- Yorumlar

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için kuvvetli yağış ve fırtına uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün içinde İstanbul için kuvvetli sağanak yağış ve fırtına uyarısında bulundu. Meteoroloji internet sitesinden yaptığı açıklamada küçük çaplı su baskınları ve ulaşımda aksamalar da yaşanabileceğini de belirtti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nin internet sitesinden yaptığı açıklama şu şekilde:

“Yapılan son değerlendirmelere göre, bugün kuzey kesimleri başta olmak üzere İstanbul’da 12.00-16.00 saatleri arasında yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış geçişleri beklendiğinden meydana gelebilecek su baskını, yıldırım, ulaşım sorunları, küçük çaplı dolu yağışları, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

İSTANBUL KAPKARA OLDU

image

İstanbul’un çeşitli semtlerinde gök gürültülü sağnak yağış başladı. Yağmur bulutları birçok semti kaplarken İstanbul karanlığa gömüldü.

İstanbul’un çeşitli yerlerinden baskın haberleri gelirken ulaşımda aksamalar olduğu bildirildi. İstanbul Büyükdere caddesi adeta göle dönerken bu kısımdaki trafik neredeyse durdu.

x