Ni̇ğdeli̇ Muhtarlar Kartal’a konuk oldu

- Yorumlar

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Niğde’yi ziyaretinde Kartal’a davet ettiği Niğdeli muhtarları Kartal Belediyesi Ada Kartal Hotel’de misafir etti. Başkan Altınok Öz, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer’in genel seçimlerde aday olduğu Niğde’yi ziyaretinde Kartal’a davet ettiği muhtarları, Ada Kartal Hotel’de ağırladı. Niğde Merkez, Ulukışla, Bor ve Altunhisar’dan 64 mahalle ve köy muhtarı Kartal’a konuk olurken Niğde Muhtarlar Derneği Başkanı Bahtiyar Yaman, CHP Altunhisar İlçe Başkanı Mehmet Ünsal, Ulukışla İlçe Başkanı Birol Önder, Bor İlçe Başkanı Erdal Gevrekçi ve Merkez İlçe Başkan Vekili Faruk Kabadayı da muhtarlara eşlik etti.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Niğdeli muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada, muhtarların seçimle gelen taçlandırılmış kişiler olduğunu dile getirdi. Başkan Altınok Öz, ” Muhtarlarımız bizim nezdimizde gerçekten kıymetlidir. Kartal Belediyesi olarak 2009’da göreve geldiğimiz günden itibaren her ayın ilk Cumartesi günü 20 mahalle muhtarımızla bir araya gelerek mahallelerin sorunlarını dinlemek ve muhtarlarımızla beraber çözüm üretmek için toplantılar yapıyoruz. Bunun da çok faydalarını görüyoruz. Muhtarlarımız, bizim, mahallelerimizde adeta gözümüz kulağımız oluyor. Muhtarlar bizzat vatandaş nezdinde seçilmenin yanında güvenilir kişilerdir. Muhtarlar aynı zamanda memleketin hafızası ve memleketteki insanların sır küpüdür. Halkla iç içe olmayanlar, halkın sorunlarıyla ilgilenmeyenler, seçimler geldiğinde halktan derslerini alırlar” dedi.
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün konuşmasının ardından söz alan Niğdeli muhtarlar ise Kartal’ı ve Ada Kartal Hotel’i çok beğendiklerini belirterek misafirperverliği ve gördükleri ilgi için Başkan Altınok Öz’e teşekkür ettiler. Niğdeli muhtarlar, yanlarında getirdikleri üzerinde Atatürk figürü yer alan el dokuması halı ve Türk bayrağını Başkan Altınok Öz’e hediye etti.

x