Maltepe’de evde bakım hizmeti yüzleri güldürüyor

- Yorumlar

Maltepe Belediyesi’nin, evde verdiği bakım ve kuaförlük hizmeti, yüzleri güldürüyor. Maltepe Belediyesi’nin, sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlar için evde verdiği bakım ve kuaförlük hizmeti, yüzleri güldürüyor. Günde ortalama 10 kişinin faydalandığı hizmet, büyük ilgi görüyor.

Maltepe Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 2 kadın ve bir erkek personelden oluşan ekiple, bakıma muhtaç, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik, saç-sakal ve kişisel bakım hizmetini de içeren “Evde Bakım ve Kuaförlük Hizmeti” veriyor.

Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın talimatıyla başlatılan hizmet çerçevesinde, Maltepe’de oturan 65 yaş üstü bakıma muhtaç, engelli ve yaşlı vatandaşların, düzenli periyotlarla evlerine gidilerek, kişisel bakımları yapılıyor. Günde ortalama on kişinin faydalandığı ye kişisel bakım hizmeti kapsamında saç, sakal, bıyık, tırnak kesimi yapıyor. Ekipler talebe göre, manikür ve pedikür hizmeti de veriyor. Ücretsiz gerçekleşen hizmetten vatandaşlar düzenli olarak yararlanırken, kanser hastalarına haftalık bakım gerçekleşiyor. Belediyenin bu hizmetinden son 2 yıl içerisinde, 1519 kişi faydalandı.

Maltepe Belediyesi’nin evde bakım hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, form beş belgesi, kimlik fotokopisi ve varsa hastalık raporu ile birlikte İdealtepe Mahallesi Mızrak Sokak No: 4’te bulunan Maltepe Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvurabilir ya da 0 216 388 19 20 numaralı telefondan bilgi alabilirler.

x