Kartal Beledi̇yesi̇ taksi̇ci̇ esnafına kültür gezi̇si̇ düzenledi̇

- Yorumlar

Kartal Belediyesi, taksici esnafına yönelik Konya, Kapadokya ve Hacıbektaş’tan oluşan 3 günlük bir kültür gezisi gerçekleştirdi. Organize edilen gezide Kartal Taksi Durakları Derneği üyeleri ve aileleri, Konya Kapadokya ve Hacıbektaş üçgeninde önemli tarihi yerleri ve doğa güzelliklerini görme imkanı buldu.

Yaklaşık 44 kişiden oluşan kafilenin 3 günlük kültür gezisinin ilk durağı Konya oldu. Taksiciler ve ailelerinin ücretsiz faydalandığı gezinin ikinci durağı Nevşehir Kapadokya, üçüncü durağı ise yine Nevşehir’e bağlı Hacıbektaş ilçesi oldu. Kültür turunun ikinci gününe Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay eşlik etti.

Gezinin son gününde Hacıbektaş’a doğru yola çıkan taksiciler, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün Hırka Dağı’ndaki ceviz ve bağ evini de ziyaret etti. Burada bölgenin konumu, tarihi ve doğa güzellikleri ile alakalı bilgi veren Başkan Altınok Öz, misafirleriyle de yakından ilgilendi.

Ardından Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay ile Hacıbektaş-ı Veli türbesini ziyaret eden kafile, türbe hakkında Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu’ndan bilgi aldı.

Kartal Taksi Durakları Derneği adına konuşma yapan başkan Abdulkadir Ardıç: ”Kartal Belediyesi’nin 11 Mayıs’ta Ada kartal Hotel’de düzenlediği Kartal Şoförleri Moral Gecesi’nde Sayın Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz, yılın taksi şoförü seçilecek arkadaşımızı ailesiyle birlikte Konya, Kapadokya ve Hacıbektaş gezisine göndereceğinin sözünü vermişti.

Başkanımız verdiği sözü tutmakla birlikte, geziye gidecek 1 olan kişi sayısını her duraktan 1 kişi şeklinde genişletti. Ailelerimizle birlikte yola çıktık ve üç gün boyunca ülkemizin nadide yerlerinden Konya, Kapadokya ve Hacıbektaş’a ziyaretler gerçekleştirdik. Bize bu imkânı sağlayan Sayın Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’e ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız. Kartal’ı seviyoruz.”dedi.

x