Koşuyolu’nda İşten Çıkarıldı Hastanenin Çatısında Eylem Yaptı

- Yorumlar

Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 122 gün önce işten çıkarılan taşeron firmaya bağlı işçi Ziya İncedere, 12 yaşındaki oğlu Barış’la birlikte hastanenin çatısına çıkarak eylem yaptı.

Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde taşeron firmada çalışırken işten çıkarılan Ziya İncedere oğluyla birlikte hastanenin çatısına çıkarak eylem yaptı. Eyleme işten çıkarılan işçinin bağlı olduğu sendika üyeleri de aşağıdan destek verdiler.

Destek oldular

Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 122 gün önce işten çıkarılan taşeron firmaya bağlı işçi Ziya İncedere, 12 yaşındaki oğlu Barış ve bir sendika üyesiyle birlikte bugün saat 11.30’da hastanenin çatısına çıktı. “İşimizi geri istiyoruz” yazılı büyük bir pankartı hastanenin çatısına asan Ziya İncedere’ye hastane girişinde toplanan Devrimci Sağlık-İş Sendikası üyeleri de alkış ve sloganlarla destek verdi. Eylemci işçi Ziya İncedere’nin oğlu Barış da babasının yanında sloganlar atarak babasının işe geri alınmasını istedi. Eylemci işçinin eşi Esma İncedere’de diğer çocukları Furkan, Hülya ve Gökhan ile birlikte aşağıdan eşine destek oldu.

İşimizi geri istiyoruz

Esma İncedere’de yaptığı açıklamada eşinin 122 gün önce sendika üyesi olduğu gerekçesiyle işten çıkarıldığını belirterek “Eşim 122 gündür mücadelesini sürdürüyor. İşimizi geri istiyoruz” diye konuştu.

Eylem devam ederken Esma İncedere yanındaki 3 çocuğuyla birlikte hastaneye girmek istedi. İlk önce Esma İncedere güvenlik görevlileri tarafından içeri alınmadı. Daha sonra yapılan görüşmelerin ardından Esma İncedere çocuklarıyla birlikte hastaneye alındı. Hastane yetkilileriyle Esma İncedere’nin yaptığı görüşme sonucu Ziya İncedere’nin işten çıkarıldığı taşeron firma ile tekrar iş görüşmesi yapacağı, işe alınmaması halinde ise aynı hastaneye çalışan bir taşeron firma ile iş görüşmesi yapmasının sağlanacağı öğrenildi. Yapılan görüşme sonrası hastane çatısında eylem yapan Ziya İncedere oğlu ve kendisine destek veren sendika üyesiyle birlikte aşağı inerek eyleme son verdiler.

x