Fen İşleri̇ Müdürlüğü’nün Mayıs ayı faali̇yetleri̇ açıklandı

- Yorumlar

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde Kartal’ı yaşanabilir örnek bir kent yapmak için çalışmalarını sürdüren Kartal Belediyesi, ilçe genelinde alt ve üst yapı çalışmalarına devam ediyor. Kartal’ın 20 mahallesinde çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü, bu kapsamda Mayıs ayı boyunca yol bakım faaliyetlerinden, asfaltlama çalışmalarına, altyapı çalışmalarından ve pek çok farklı alanda hizmetlerini sürdürdü.

Bin 239 metre yol bordürü döşemesi, 2 bin 408 metrekare kilit taşı döşemesi yapıldı

Kartal Belediyesi teknik personelinin yerinde yaptığı tespit ve değerlendirmeler sonucu aciliyet durumları dikkate alınıp programlanarak Yol Yapım Amirliğine bağlı ekipler tarafından geçtiğimiz ay muhtelif cadde ve sokaklarda 1239 metre yol bordürü döşemesi ve 38 adet ağaç dibi bordürü döşenmesi gerçekleştirildi.
Yapılan tamir ve tadilat ile yol açma ve benzeri çalışmalardan dolayı ortaya çıkan 844 metreküp moloz ve hafriyat toplandı. Yeni açılan ya da var olan yolların tamir ve bakımı için toplam 217 metreküp bypass, stabilize veya mıcır serildi ve bozulan ya da hasar gören kaldırımların yapım veya tamiri için 2408 metrekare kilit taşı döşendi.

Bin 224 metre asfalt kesimi yapılıp 4 bin 224 metre asfalt açıldı

Yol Yapım Amirliği’ne bağlı ekipler yine çeşitli cadde ve sokaklarda 20 Adet baca tamiri yaparak 22 Adet yeni yağmursuyu ızgarası yapımı, 26 Adet yağmursuyu ızgara tamiri ve 166 adet yağmursuyu ızgara temizliği yaptı. Ekipler, araçların kaldırımlara parkını önleme amacıyla yerleştirilmiş sınır elemanlarından 145’inin tamirini de gerçekleştirdi. Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden gelen talep doğrultusunda çeşitli cadde ve sokaklarda 2 adet çöp konteyner yeri yapan Yol Yapım Amirliği ekiplerinin çalışmaları ihaleli işlerle birlikte gerçekleştirilen diğer işlerin dökümü ise şöyle: Toplam 1341.79 metre yağmur suyu kanalı yapılarak toplam 8.036,22 kilogram asfalt yama ve serim işi yapıldı ve asfalt yollarda yapılan altyapı kazı çalışmaları için 1224 metre asfalt kesimi ve 3000 tranşe kazısı olmak üzere 4224 metre asfalt açıldı.

Mavi Masa’ya gelen vatandaş başvurularını da değerlendiren Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, toplam 105 adet başvurudan 100 başvurunun gereğini yerine getirirken, diğer 5 başvuru ile ilgili işlemlerin devam ettiği açıklandı. Ayrıca Başbakanlığa BİMER üzerinden iletilen 4 başvurudan 1’inin gereği yine Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılarak sonuçlandırılırken geriye kalan 3 başvuru ile ilgili işlemlerin devam ettiği belirtildi.

x