Babalar ve çocukları madalya sahi̇bi̇ olabi̇lmek i̇çi̇n ter döktü

- Yorumlar

Kartal Belediyesi, bünyesindeki kreşlerde eğitim gören öğrenciler ve babaları için Babalar Günü’ne özel bir turnuva düzenledi. Kartal Bulvar Sahası’nda düzenlenen turnuvada çocuklar ve babaları madalya sahibi olmak için ter döktü.

Kartal Belediyesi Kreşler Müdürlüğü’ne bağlı 11 Çocuk Gelişim Merkezi’nde eğitim gören 5 yaş öğrencileri ve babalarının birlikte top koşturup mücadele ettiği ‘Baba ve Çocuk Futbol Turnuvası’ renkli görüntülere sahne oldu. Babalar ve çocukların katıldığı futbol turnuvasına Kartal Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Ekber Şahin, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları; Mustafa Fehmi Okay, Ali Apaydın, Kartal Belediyesi Başkan Danışmaları; Haydar Oğuz, Özbey Pekşen, Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri, Karyapsan Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Zorgül, Kartansaş Genel Müdürü Düzgün Çapar, Kartal Belediyesi Kreşler Müdürü Enif Yavuz Dipşar, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nur Gülmez Bel, Mali Hizmetler Müdürü Oğuzhan Dumlu, Cevizli Mahalle Muhtarı Memiş Dikilitaş, Kartal Belediyesi iştirak şirketlerinin yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ile velileri katıldı.

Kartal Belediyesi kreşlerinde eğitim gören çocuklar ve babaları sahada ter dökerken anneleri ise saha kenarından tezahüratlarla destek verdi. Çocukları ile zaman geçiren babalar turnuvadan mutlu ayrılırken, maç sonunda Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Mustafa Fehmi Okay ve Ali Apaydın tarafından da turnuvaya katılıp dereceye giren miniklere madalyaları verildi. Kartal’da kreş sayısının 2009 yılında 1 olduğunu; ancak Op. Dr. Altınok Öz’ün çalışmalarıyla bu sayıyı 11’e çıkardıklarını belirten Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay, “Babalar günü dolayısı ile babalar ve çocukları arasında kreş turnuvası düzenledik. Geçtiğimiz yıllarda da benzeri etkinlikler yapıyorduk. Kartal’da büyük bir aile oluşturan yapımız var. 620 öğrencimizin annesi babası ve yakınları ile birlikte binlerce kişinin bir arada olduğu bir güzelliği yarattık. Bunlar Sayın Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’ün Kartal’da değişim ve dönüşüm için başlattığı önemli hamlelerin bir örneği. Kreşler olarak çok güzel bir yıl geçirdik. Bunu da yılsonu etkinliği olarak gerçekleştirmiş olduk.” dedi.

x