Bulgari̇stan Höh Mi̇lletveki̇lleri̇ ve Kardeş Beledi̇ye yöneti̇ci̇leri̇nden Başkan Öz’e dostluk zi̇yareti̇

- Yorumlar

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz; Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi Milletvekilleri ile Bulgaristan’daki kardeş belediye yöneticilerini makamında ağırladı.

HÖH Kırcaali Milletvekili ve Bulgaristan-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Erdinç Hayrula, Silistre Milletvekili Nevin Hasan, Sitovo Belediye Başkanı Sezgin Basri Ali İbrahim, Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Resmi Murat, Bulgaristan Varna Hak ve Özgürlükler Partisi milletvekilleri, HÖH Marmara Temsilcisi Lütfi Özgür, Yalova Belediye Meclis Üyesi Selçuk Atasoy, Kartal Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Olcay Özgön’ün yer aldığı ziyarete Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, Kartal Belediyesi CHP Grup Başkanı Taner Özdemir ve Başkan Danışmanı Vasfiye Yılmaz eşlik etti.

Ziyarette Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e genel başkanın selamlarını ileten HÖH Kırcaali Milletvekili Erdinç Hayrula, Başkan Altınok Öz’ün kendilerini Bulgaristan’da ziyaret ettiklerini, zor zamanlarda yalnız bırakmadıklarını, desteklerini esirgemediklerini söyleyerek kültürleri buluşturduğundan ve kendilerine göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.
Başkan Altınok Öz de, “Sizler bizim Balkanlardaki temsilcilerimiz, elçilerimizsiniz. Kardeşlik içerisinde Bulgaristan’ın asli unsuru olarak, inancınız ve kimliğinize bağlı kalarak yaşayacaksınız. Her toplum kendi geleneklerini göreneklerini yaşayabilmeli. Bizler soydaşlarınız olarak hep sizlerin yanında olacağız ve sizlere olan desteklerimizi hiçbir zaman esirgemeyeceğiz. Herkes kendi yaşadığı ortamda mutlu olabilmeli. Kültürünü sergileyebilmeli. Bu anlamda yaptığınız kültürel ve siyasi çalışmalar takdire şayandır. Kültürel çalışmalarınızdan ve siyasi mücadelelerinizden dolayı sizleri tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Bulgaristan’dan gelen Milletvekili ve Belediye Başkanları, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e kendilerine gösterdikleri misafirperverlik ve dostane ilişkilerden dolayı teşekkür etti. “Kültürel ilişkilerimiz ve sizlere olan desteğimiz hep devam edecek.” diyen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz de ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuklarına çeşitli hediyeler takdim etti.

x