Çocuklar i̇çi̇n sanat ve eğlenceni̇n merkezi̇ Nazim Hi̇kmet Büyükada yaz kampı

- Yorumlar

Türkiye’nin dört bir yanından gelecek 55 çocuk, Nazım Hikmet Büyükada Yaz Kampı’nda buluşuyor. Nazım Hikmet Ailesi (temsilen Gündüz Vassaf), Kartal Belediyesi, Adalar Vakfı ve Adalar Kent Konseyi ortaklığı ile düzenlenen Nazım Hikmet Büyükada Yaz Kampı, 19 Haziran’da başlayacak.

Büyükada’nın en güzel yerinde, Ada Kartal Hotel’de açılacak kamp, 2 Temmuz’a kadar devam edecek. Kampçılar bu süre içinde, rekabetsiz bir ortamda Nazım Hikmet ve Dünya Şiir Antolojisi’nden seçilecek başka dünya şairlerinin eserleriyle tanışacak, okudukları üzerine düşünce geliştirme ve yazma becerilerini geliştirecek, tartışacak ve öğrendiklerini müzik, resim ve drama ile harmanlayacak.

Gün içinde, kültür-sanat ve çevre atölyeleriyle, film ve belgesel saatleri de kampçıları bekliyor. Yüzme başta olmak üzere çeşitli spor aktiviteleriyle, oryantiring, ada içi gezi, müze ve foto safari etkinliklerine de katılacak çocuklar, Ada Kartal Hotel’de tam pansiyon ağırlanacaklar.

20 Haziran Pazartesi saat 18.00’de, Kadıköy Belediyesi Gençlik ve Çocuk Orkestrası, kamp alanında “Hoşgeldiniz Konseri” verecek.

x