Kartal’da açık hava si̇nemasi i̇le nostalji̇k ramazan

- Yorumlar

Her yıl Ramazan ayında birbirinden güzel etkinlikler düzenleyen Kartal Belediyesi’nin, 2016 yılı Ramazan ayı için Kartal Meydanı’nda hazırlamış olduğu açık hava sineması ile ilçe nostaljik bir havaya büründü.

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, düzenlediği “Nostaljik Sinema Günleri” ile her hafta sonu, defalarca izlense de yüzleri güldürmeye yeten Türk sineması klasiklerini beyaz perdeye aktararak hem 70’li yıllar rüzgarı estiriyor hem de Ramazan akşamlarına eğlence katıyor.

nostalji-sinema-1

70’leri çağrıştıran en büyük simgelerden biri olan eski model bir pikap araçla hafta içi mahalleleri dolaşarak yaptığı film anonsunu duyan Kartallılar, eski yazlık sinemalar gibi dekore edilen ‘Kartal Meydanı Açık Hava Sineması’nı tıka basa dolduruyor.

Kartallılar, son olarak; başrolünde Ahmet Kural ve Murat Cimcir’in yer aldığı “ Düğün Dernek 2” ve Rıfat Ilgaz’ın yazdığı ‘Hababam Sınıfı’nı çekirdek, patlamış mısır ve gazoz ikramı eşliğinde izleyerek keyifli bir hafta sonu geçirdi. Kartallılar, Kartal Belediyesi Açık Hava Sineması’nda 25 Haziran Cumartesi günü saat 21.15’te ‘Kocan Kadar Konuş’, 26 Haziran Pazar günü ise saat 21.15’te en sevilen komedi klasiklerinden ‘Tosun Paşa’yı izleme fırsatı bulacak.

x