Nazım Ni̇kmet Büyükada Yaz Kampı 30 Hazi̇ran’da sona eri̇yor

- Yorumlar

Türkiye’nin dört bir yanından gelen 55 çocuğu sanat ve yaratıcı düşünceyle buluşturan Nazım Hikmet Büyükada Yaz Kampı 30 Haziran’da sona eriyor.

Ada Kartal Hotel’de devam eden, birçoğunun ilk kez denizle tanıştığı çocuklar kampta 12 gün boyunca Nazım Hikmet ve Dünya Şiir Antolojisi’nden seçilen dünya şairlerinin eserleri ile tanıştı, düşünce geliştirme ve yazma becerilerini geliştirecek etkinlikler içinde yer aldı. Resim, ritim atölyesi, drama, yaratıcı okuma, masal, barış eğitimi, yüzme, fotoğraf atölyesi gibi aktivitelerle eğlenceli zaman geçiren çocuklar, Kartal Belediyesi’nin misafirperverliğinden oldukça memnun kaldı.

Nazım Hikmet Ailesi (temsilen Gündüz Vassaf), Kartal Belediyesi, Adalar Vakfı ve Adalar Kent Konseyi ortaklığı ile düzenlenen Nazım Hikmet Büyükada Yaz Kampı’nın kapanış töreninde Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz saat 17.30’da katılımcı çocuklara yönelik ‘Liderlik Sunumu’ yapacak. Kampta yer alan 55 çocuğa sertifikaları ve teşekkür belgeleri de düzenlenen törenle takdim edilecek.
Nazım Hikmet Büyükada Yaz Kampı’nın kapanış törenine katılım için Kartal’dan saat 17.00’de tekne hareket edecek.

x