Ali İsmail Korkmaz, öldürülüşünün üçüncü yıldönümü

- Yorumlar

Ali İsmail Korkmaz unutulmadı

3 yıl önce Gezi Direnişi’nde dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz unutulmadı.

Taksim Gezi Parkı direnişine destek veren ve yürüyüştü polis ve karşıt gruplu kişiler tarafından darp edilerek öldürülen 19 yaşında Ali İsmail Korkmaz ölümün üçüncü yılında unutulmadı. Ali İsmail Korkmaz Gezi Direnişi üç yıl geçmesine rağmen halen adalet yerini bulmadı.

Eskişehir’de Gezi Direnişi’nde destek amaçlı yürüyüşe katılan eylemcilerden birinin Anadolu Üniversitesi birinci sınıf öğrencisi Ali İsmail, eli sopalı gruplarca darp edilmiş; hastane ‘iyisin’ diyerek evine göndermişti. Tıbbı müdahale sonucu 20 saat sonra gelmişti.

18 Mart 1994 doğumlu olan Korkmaz, beyin kanaması sebebiyle 38 gün boyunca komada kaldı ve 10 Temmuz 2013 Eskişehir’de yaşamını yitirdi. Ekinci Mahallesi Mezarlığı Antakya gömülen Ali İsmail unutulmadı. Ölümünün ardından yakınları sevenlerinin hala adalet beklediği Ali İsmail Korkmaz yaşamını yitirmesinin yıldönümünde Twitter’da TT oldu.

Ali İsmail davalarında adam öldürmek ve ömür boyu hapis cezasına çarptırılma davası halen sürüyor. 3 yıl 4 aya kadar Şaban Gökpınar ve Hüseyin Engin beraat ederek davadan arındı. Polis Yalçın Akbulut 12 yıl ceza alan polis memuru arasında.

Ali İsmail Korkmaz ölümünün 3. yılında anılacak

Taksim Gezi Parkı protestolarına destek amacıyla Eskişehir’de katıldığı yürüyüş sırasında polis ve sivil kişiler tarafından darp edilerek 19 yaşındayken katledilen Ali İsmail Korkmaz, üçüncü ölüm yıldönümünde anılacak.

Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) tarafından düzenlenen anma töreni, 10 Temmuz 2016 Pazar günü Hatay’da gerçekleşecek. Saat 18.00’de Ali İsmail’in Ekinci Mezarlığındaki kabrine tüm sevenleri ile beraber ziyaret yapılacak. Ziyaretin ardından saat 20.00’de, Sümerler Amfi Tiyatro’da anma etkinliği gerçekleşecek. Katılımın ücretsiz olduğu anma etkinliği, aile üyelerinin konuşmaları ile başlayacak. Programda Nejat Yavaşoğulları, Ferhat Tunç, Hatay Eğitim-Sen Müzik Topluluğu, Kıvılcım Şiir Topluluğu ve Diren İnaç da yer alacak.

x