Otobüs bileti satışında yeni uygulama

Otobüs bileti almaya gelen vatandaşa kimliği sorulacak, biletler T.C. kimlik numarası ile alınacak. Yolculuk yapacak bir aileden tek kişi adına tüm fertler için bilet kesilemeyecek.

Diyarbakır, Suruç, Ankara ve son olarak İstanbul’da Atatürk Havalimanı’nda yaşanan bombalı saldırının ardından otogarlarda yeni güvenlik tedbirleri alınacak.

Akşam’da yer alan habere göre, otobüs firmaları artık bilet almaya giden yolcuların sadece isimlerini sormakla yetinmeyecek, bilgilerini tek tek kontrol ederek, kimlik numarasını da kaydedecek. Havaalanları terminallerindeki gibi, otobüs terminallerinde de yolcu olmayanların otobüsün dibine kadar gitmesinin önlenmesi de alınacak önlemlerden.

OTOGARLARDA ‘TERÖR’ TEDBİRLERİ

Ulaştırma Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün, belediyeler ve ilgili kurumlarla da üzerinde görüş alışverişinde bulunduğu tedbirlerin önümüzdeki günlerde hayata geçmesi planlanıyor.
Söz konusu tedbirler şunlar:

‘KİMLİKSİZ’ BİLET YASAKLANIYOR

Otobüs firmaları denetimi artırılıyor

İki kontrollü geçişler başlıyor

Otogarlarda güvenlik tedbirleri güçlendirilecek. İki ayrı kontrol noktası öngörüldü.
Yolcularla birlikte, uğurlamaya gelenler de güvenlikten geçirilerek otogara alınacak.
Havaalanlarında uçağın olduğu yere, bileti olanlar dışında yakınlarının alınmaması gibi, otogarlarda da biletsizler ikinci kontrol noktasından geçemeyecek.