Meclis, saat 17.00’de olağanüstü toplanacak

- Yorumlar

Meclis Başkanı, cuntacıların bombaladığı TBMM’nin kürsüsünde konuştu

Meclis Başkanı İsmail Kahraman, cuntacı askerler tarafından yapılan darbe girişimi sırasında bombalanan TBMM’nin kürsüsünde açıklama yaptı. “Kısa zaman içerisinde bu yarayı telafi edeceğiz” diyen Kahraman, “Hevesleri kursaklarında kalacak. Milletin egemenliğini temsil eden Meclis’te bizler temsilciyiz” ifadesini kullandı.

Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin saat 15.00’te olağanüstü toplanacağını söyledi. Ancak ilerleyen saatlerde yapılan yeni açıklamada toplantının saat 17.00’ye alındığı belirtildi

“Milletin temsili olarak burada bulunmalıydık” diyen Kahraman, “Milli birlik ve bütünlüğün varlığının temsilini de bu Meclis yaptı. Bu güzel bir hadisedir. 3 grup da koşup geldiler. İdris Baluken de beni aradılar ve gelmek istiyoruz ama provokasyon olmasın diye gelmedik dediler” diye konuştu.

Meclis Başkanı İsmail Kahraman 3 genel başkanın konuşma yapacağını açıkladı. Meclis Başkanı İsmail Kahraman “Milletin temsili olarak burada bulunmalıydık. Milli birlik ve bütünlüğün varlığının temsilini de bu Meclis yaptı. Bu güzel bir hadisedir. 3 grup da koşup geldiler. HDP’li İdris Baluken de beni aradılar ve ‘Gelmek istiyoruz ama provokasyon olmasın diye gelmedik’ dediler” diye konuştu.

x