Başkan Altınok Öz: “Hangi düşüncede, hangi inançta olursanız olun demokrasiye sahip çıkın

- Yorumlar

TÜRKİYE’YE MODEL OLAN DÖNÜŞÜM UYGULAMALARI KARTAL’DA DEVAM EDİYOR

KARTAL’DA İKİ SİTE DAHA DÖNÜŞÜM İÇİN İLK ADIMI ATTI

Başkan Altınok Öz: “Hangi düşüncede, hangi inançta olursanız olun demokrasiye sahip çıkın”

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde İstanbul ve Türkiye için örnek bir başarı hikâyesinin altına imza atan Kartal Belediyesi, ‘Dönüşümde Kartal Modeli’ ile çalışmalarına devam ediyor.

Kartal Belediyesi’nin depreme dayanıksız, ekonomik ömrünü tamamlamış binaların depremlerde can ve mal kaybına neden olmaması için uyguladığı “Deprem ve Yerinde Dönüşüm Projesi” çerçevesinde konutlar hızla yenilenmeye devam ediyor. Kartal’da “Deprem ve Yerinde Dönüşüm” çalışmaları kapsamında bu kez Atalar Mahallesi Ata Sokak’ta 7 bin 558 metrekarelik bir alanda yer alan Erdemirler Sitesi ve Denizkent Sitesi’ne bağlı 8 binanın yıkımı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Yıkım töreninde konuşan Başkan Altınok Öz, 15 Temmuz demokrasiye saldırı girişimi ile ilgili 22 Temmuz Cuma günü olağanüstü Meclis Gündemi Toplantısı’nın gerçekleşeceğini ve demokrasiye sahip çıkmak adına bir karar alacaklarını söyledi.

Yıkım törenine Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları; Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri ile Kartal Belediyesi iştirak şirketlerinin yöneticileri, yüklenici firma yetkilileri, mülk sahipleri ve çok sayıda mahalle sakini katıldı. Kartal Belediyesi Deprem Dönüşüm ve Yapı Kontrol Müdürlüğü’nün organize ettiği yıkım töreninde Zabıta Ekipleri, Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Sivil Savunma Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin güvenlik önlemi aldığı yıkım çalışmalarında iş makineleri yıkım işlemini gerçekleştirdi.

“Demokrasi adına kendini feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyorum”

Konuşmasına 15 Temmuz darbe girişimine karşı demokrasi adına kendini feda eden şehitlere rahmet dileyerek başlayan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz şunları söyledi: “Darbe planı başarılı olsaydı belki böyle törenler yerine vinçlerin üzerinde insanların sallandığı manzaralar görecektik, bu mutluluğu yaşayamayacaktık. Bu girişimi bastıran, yani demokrasiye devam diyen, askerimize, polisimize, görevlilere, halkımız ve hepiniz adına teşekkürlerimizi borçluyuz. Demokrasi adına kendini feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyorum, yaralılara da acil şifalar diliyorum. O gün Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında bulunan ve farklı düşüncelere mensup tüm siyasi partilerin ortak bir deklarasyon yaparak demokrasiye bağlılığını halka göstermesini de Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu demokrasinin, Cumhuriyetin ne kadar sağlam olduğunu da gözlerimizle görmüş olduk.”

“Toplanacağız ve demokrasiye sahip çıkmak adına bir karar alacağız”

Demokrasiye saldırı girişimi ile ilgili Temmuz ayı olağanüstü Meclis Gündemi Toplantısı’nın gerçekleşeceğini belirten Başkan Altınok Öz şunları söyledi: “Sevgili arkadaşlar, değerli dostlar, değerli çalışan arkadaşlarım ve değerli site sakinleri; Kartal Belediyesi olarak Cumhuriyet Halk Partisi ve Adalet ve Kalkınma Partisi olarak yarın saat 10.00’ da Kartal Belediye Meclisi’ni de olağanüstü toplantıya çağırdık. Toplanacağız ve demokrasiye sahip çıkmak adına bir karar alacağız. Ancak bir şey var ki yarın Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’nin başkanlığında Çırağan Kempinski Hotel’de “Deprem Dönüşüm Sorunları, İmar ile İlgili Sorunlar” konularını görüşmek üzere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve İstanbul’un 39 ilçesinin belediye başkanları ile bir toplantı olacak. Kartal Belediyesi demokrasiye sahip çıkma adına kararlarını alacak, yola devam edip bu dönüşümün önündeki engelleri yöneticimize, Sayın Bakanımıza anlatmak üzere ben de orada olacağım. Tabii ki önerilerimiz olacak. Onları alt başlıklar halinde Sayın Bakana sunacağız. İnşallah önümüzdeki dönem bir an önce dönüşümün önündeki bazı yasal sorunları çözmüş olup daha hızlı yol kat edeceğiz.”

Sayın Bakana söyleyeceğimizi bugün sizlere söylüyorum ‘Yasal olarak ne kadar daire varsa, o kadar otopark olmalı”

Sokaklardaki araba parklarının kaldırılmasıyla İstanbul’daki trafik sorununun büyük oranda çözüleceğini söyleyen Başkan Altınok Öz: “Ben her iki site sakinlerini de kutluyorum. Yarın Bakana söyleyeceğimizi bugün sizlere söylüyorum Yasal olarak ne kadar daire varsa o kadar otopark olmalı ve bu paraya dönmemelidir. Dolayısı ile şu sokaklardaki arabaları kaldıralım. Sokaklarda araba parklarını kaldırırsak İstanbul’da trafik sorurunu büyük oranda çözmüş oluruz. Projemizin insanlara mutluluk getirmesini, kaza bela olmamasını, iş güvenliği içinde olmasını diliyorum, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

“Hangi düşüncede, hangi inançta olursanız olun demokrasiye sahip çıkın”

Başkan Altınok Öz, konuşmasını şöyle sonlandırdı: “Tekrar tekrar şunu belirtmekte fayda görüyorum: 1960’ı, 1971’i, 1980’i, aradaki postmodern darbeyi yaşamış biri olarak geçmiş olsun diyorum. Hangi düşüncede, hangi inançta olursanız olun demokrasiye sahip çıkın. Çevremizdeki vandallara izin vermeyelim, bunu bahane ederek şiddet gösterilerini ve toplumsal barışı yok edecek hiçbir davranışa da tolerans göstermeyelim, bu konuda uyarı yapmayı görev olarak görüyorum.”

Ayrıca yıkım töreninde yüklenici firma yetkilileri ve kat malikleri Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve Kartal Belediyesi’ne dönüşüme yönelik yaptıkları uygulamalarından dolayı teşekkür ettiler.

Dönüşüm kapsamında yeni yapılacak olan binalar 17 katlı 3 bloktan oluşacak. 174 bağımsız bölümün yer alacağı sitede açık&kapalı yüzme havuzu, katlı kapalı otopark, basketbol sahası ve çocuk oyun alanları bulunuyor.

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

x